Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2017r

??rodÄ? PopielcowÄ? rozpoczÄ?li??my Wielki Post. W??Ä?czmy siÄ? w g??Ä?bokie prze??ycie tego czasu przez intensywniejszÄ? modlitwÄ? osobistÄ? i wspólnotowÄ?. Tej drugiej bÄ?dzie sprzyja?? udzia?? w nabo??e??stwach wielkopostnych. W piÄ?tki celebrujemy nabo??e??stwo drogi krzy??owej o godz. 9.00 i 17.15 dla doros??ych o 16.00 dla dzieci o 18.40 dla m??odzie??y.      W niedziele Gorzkie ??ale po Mszy ??w. o godz. 10.00 i przed wieczorowÄ? o 17.40.

Przypominamy, ??e w ka??dy piÄ?tek Wielkiego Postu za udzia?? w drodze krzy??owej, a tak??e w ka??dÄ? niedzielÄ? za udzia?? w nabo??e??stwach gorzkich ??ali, oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji mo??na uzyskaÄ? odpust zupe??ny.

W ??rodÄ?, 8 marca, o godz. 17.00, ks. biskup Kazimierz Gurda udzieli naszej m??odzie??y sakramentu bierzmowania. Polecajmy ich w modlitwach, aby przez ca??e ??ycie byli ??wiadkami Chrystusa. Nowenna o godz.6.20.
W tym dniu bÄ?dziemy obchodziÄ? Dzie?? Kobiet. ChoÄ? to ??wiecka uroczysto??Ä?, pamiÄ?tajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zw??aszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin   wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poni??anych i prze??ladowanych w wielu czÄ???ciach ??wiata. Kobiety odgrywajÄ? szczególnÄ? rolÄ? w ??wiecie, w Ko??ciele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i ??ycie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiÄ?kniejszym wzorem ??ony i matki.

W przysz??Ä?  - drugÄ? niedzielÄ? Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed ko??cio??em z??o??ymy ofiary na dzie??o pomocy Ad Gentes., bÄ?dzie to bowiem dzie?? modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Dyrektor Szko??y Podstawowej w Ciciborze Du??ym informuje, ??e od 1 do 24 marca bÄ?dÄ? zapisy dzieci zamieszka??ych w Ciciborze Du??ym i Ciciborze Ma??ym oraz Terebeli: do punktu przedszkolnego – dzieci 3, 4 i 5 letnie do zerówki- dzieci 6 letnie, do klasy pierwszej – dzieci 7 letnie. zob.gabl.

Przy ko??ciele ??w. Antoniego dzia??a Grupa Rodzinna Rodzinna AL-anon „S??oneczko”. Spotkania w ka??dy czwartek o 17.30.

ZawiÄ?zuje siÄ? grupa Alpha przeznaczona dla osób poszukujÄ?cych swojej drogi do Boga . To cykl 10 spotka?? z wyk??adem, dyskusjÄ? i wspólnÄ? herbatÄ?. Jedynym wymogiem jest uko??czenie 18 roku ??ycia. Pierwsze spotkanie we wtorek 14 marca o godz. 19.00 w sali ??w. Teresy.

17 marca o godz. 18.00 w par. WniebowziÄ?cia N M Panny odbÄ?dzie siÄ? spotkanie w ramach Przystanku ??wiatowych Dni M??odzie??y. Go??ciem specjalnym bÄ?dzie Ks. Witerski Andrzej – EGZORCYSTA, który odprawi MszÄ? ??w. z modlitwÄ? o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy m??odzie?? i wszystkich chÄ?tnych do uczestnictwa w tym spotkaniu. Zob. plakat.

W Echu Kat. przeczytamy:

• Jak katolik powinien zachowaÄ? siÄ? wobec profanacji i blu??nierstw
  • Jak rozumieÄ? sens pokuty
  • O roli kobiet katolickich
  • Jaj zapobiegaÄ? cukrzycy typu 2.

W minionym tygodniu odeszli do wieczno??ci: + Jan Tymoszuk i Henryk Sawczuk……..

Dodano: 06 Marzec 2017