Odwiedzin: 402017

Niedziela Palmowa MÄ?ki Pa??skiej 25.03.2018r

NiedzielÄ? PalmowÄ? rozpoczynamy Wielki Tydzie??, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. B??ogos??awie??stwo palm na ka??dej Mszy ??w.

Dzisiaj przejdziemy DrogÄ? Krzy??owÄ? ulicami naszego miasta, poczÄ?tek o godz. 19.00 w par. ??w. Anny, zako??czenie w parafii ??w. Micha??a Archanio??a. Zapraszamy.

Triduum Paschalne rozpocznie siÄ? w Wielki Czwartek MszÄ? ??w. koncelebrowanÄ? zwanÄ? MszÄ? Wieczerzy Pa??skiej o godz. 18.00. BÄ?dziemy dziÄ?kowaÄ? Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kap??a??stwa. Po Komunii, Naj??wiÄ?tszy Sakrament przeniesiemy do ciemnicy. Adoracja do 22.00, poprowadzi jÄ? Ko??ció?? Domowy.

W Wielki PiÄ?tek, Liturgia MÄ?ki Pa??skiej o godz. 18.00 a szczytowym jej momentem bÄ?dzie adoracja Krzy??a ??wiÄ?tego. Sk??adane ofiary bÄ?dÄ? przeznaczone  do Jerozolimy. Po Komunii przeniesiemy Naj??wiÄ?tszy Sakrament do Grobu Pa??skiego, adoracja do godz. 22.00. Od 21.00 od??piewamy Gorzkie ??ale.

Na adoracjÄ? w Wielki PiÄ?tek zapraszamy wyznaczone klasy ze szko??y podstawowej od 8 – 17.00 co pó?? godziny, o 15.00 od??piewamy wspólnie KoronkÄ? do Bo??ego Mi??osierdzia( w ramach rozpoczynajÄ?cej siÄ? nowenny). Przypominamy, ??e w Wielki PiÄ?tek obowiÄ?zuje post ??cis??y.

Spowied?? w Wielki Czwartek i Wielki PiÄ?tek 16.00 – 17.45 w WielkÄ? SobotÄ? 18.30-19.30.

W WielkÄ? SobotÄ? Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzecze?? chrzcielnych przynie??my ??wiece. Adoracja przy Grobie Pa??skim od 8.00 przez ca??Ä? noc do Rezurekcji.   W tym dniu adoruje m??odzie?? gimnazjalna (wyznaczone klasy po pó?? godziny od 8.00 – 17.00). o 15.00 wspólny ??piew Koronki.

B??ogos??awie??stwo pokarmów w WielkÄ? SobotÄ?  8.00 – 15.00 co pó?? godziny, na wioskach o 10.00. Prosimy o samochody. SÄ? jeszcze do nabycia baranki do koszyczka i na stó?? wielkanocny. Ofiary bÄ?dÄ? przekazane do Caritasu w Siedlcach.

Zapraszamy OchotniczÄ? Stra?? Po??arnÄ? z Cicibora Du??ego do warty przy Grobie Pana Jezusa i do procesji. Mile bÄ?dÄ? widziani inni ochotnicy po uprzednim ustaleniu z komendantem.

W NiedzielÄ? Zmartwychwstania Pa??skiego Msza ??w. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystÄ? procesjÄ? o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf.

Chcemy zorganizowaÄ? trzydniowÄ? wycieczko-pielgrzymkÄ? do Augustowa, Wilna i Trok. 18, 19 i 20 maj. Koszt 450 z??. W Augustowie przep??yniemy statkiem do Sanktuarium Matki Bo??ej w Studzienicznej, tam przesiÄ?dziemy siÄ? do autokaru i po trzech godzinach dotrzemy do Wilna. W sobotÄ? i niedzielÄ? do po??udnia zwiedzamy Wilno, uczestniczymy we Mszy ??w. w Sanktuarium Matki Bo??ej Ostrobramskiej i jedziemy do Trok. Zwiedzimy s??ynny zamek trocki na wyspie malowniczego jeziora. Kosztujemy karaimskie kibiny i na 22.00 wracamy do domu.   Zapisy od dzisiaj.

W Echu Kat. przeczytamy:

• O rozpoczÄ?tym procesie beatyfikacyjnym bpa Ignacego ??wirskiego