Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 25.03.2018r

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

Dzisiaj przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, początek o godz. 19.00 w par. św. Anny, zakończenie w parafii św. Michała Archanioła. Zapraszamy.

Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą św. koncelebrowaną zwaną Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Będziemy dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii, Najświętszy Sakrament przeniesiemy do ciemnicy. Adoracja do 22.00, poprowadzi ją Kościół Domowy.

W Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 a szczytowym jej momentem będzie adoracja Krzyża Świętego. Składane ofiary będą przeznaczone  do Jerozolimy. Po Komunii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, adoracja do godz. 22.00. Od 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

Na adorację w Wielki Piątek zapraszamy wyznaczone klasy ze szkoły podstawowej od 8 – 17.00 co pół godziny, o 15.00 odśpiewamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia( w ramach rozpoczynającej się nowenny). Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek 16.00 – 17.45 w Wielką Sobotę 18.30-19.30.

W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynieśmy świece. Adoracja przy Grobie Pańskim od 8.00 przez całą noc do Rezurekcji.   W tym dniu adoruje młodzież gimnazjalna (wyznaczone klasy po pół godziny od 8.00 – 17.00). o 15.00 wspólny śpiew Koronki.

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę  8.00 – 15.00 co pół godziny, na wioskach o 10.00. Prosimy o samochody. Są jeszcze do nabycia baranki do koszyczka i na stół wielkanocny. Ofiary będą przekazane do Caritasu w Siedlcach.

Zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Cicibora Dużego do warty przy Grobie Pana Jezusa i do procesji. Mile będą widziani inni ochotnicy po uprzednim ustaleniu z komendantem.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna poprzedzona uroczystą procesją o godz. 6.00. Zapraszamy bielanki do sypania kwiatków, niesienia poduszeczek i szarf.

Chcemy zorganizować trzydniową wycieczko-pielgrzymkę do Augustowa, Wilna i Trok. 18, 19 i 20 maj. Koszt 450 zł. W Augustowie przepłyniemy statkiem do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, tam przesiądziemy się do autokaru i po trzech godzinach dotrzemy do Wilna. W sobotę i niedzielę do południa zwiedzamy Wilno, uczestniczymy we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i jedziemy do Trok. Zwiedzimy słynny zamek trocki na wyspie malowniczego jeziora. Kosztujemy karaimskie kibiny i na 22.00 wracamy do domu.   Zapisy od dzisiaj.

W Echu Kat. przeczytamy:

• O rozpoczętym procesie beatyfikacyjnym bpa Ignacego Świrskiego