Odwiedzin: 402080

Pierwsza Niedziela Adwentu 02.12.2018r

2.12.2018

Pierwsza Niedziela Adwentu

Rozpocz?li??my nowy rok liturgiczny. Adwent to radosne oczekiwanie na przyj??cie Pana. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci b?d? odprawiane Msze ??w. roratnie w ??rody i soboty o godz. 6.00. Dwadzie??cia minut wcze??niej, w ??rody Nowenna a w soboty Godzinki. Zapraszamy dzieci, m??odzie?? i doros??ych. We??my ze sob? lampiony. Wraz z Adwentem rozpoczniemy w naszej parafii Nowenn? „Otrzyj Matko ??zy- uratuj Ojcu syna.” Jest ona wynagrodzeniem i b??aganiem o powrót synów marnotrawnych. Rozwa??ania w czasie Mszy ??w. roratnich b?d? z tym zwi?zane.

W tym tygodniu I czwartek miesi?ca po Mszy ??w. wieczorowej wystawienie Naj??wi?tszego Sakramentu i modlitwy w intencji kap??anów i powo??a?? kap??a??skich.

W pierwszy pi?tek miesi?ca dodatkowa Msza ??w. o 16.00, spowied?? od 15.30.

W sobot?, 8 grudnia uroczysto??? Niepokalanego Pocz?cia NMP w Katedrze Siedleckiej o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza ??w. dzi?kczynna  pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego ko??cz?ca ??wi?towanie Jubileuszu 200 lecia istnienia naszej diecezji. Delegatom wszystkich parafii zostan? wr?czone Statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej.

W naszej ??wi?tyni 8 grudnia b?dzie odprawiona Msza ??w. o godz. 11.00, na której pob??ogos??awimy dzieciom przygotowuj?cym si? do I Komunii medaliki. Po Mszy ??w. rozpocznie si? Godzina ?aski przed wystawionym Naj??wi?tszym Sakramentem.

W kaplicy Matki Bo??ej jest postawiona skrzynia mi??osierdzia, do której mo??emy sk??ada? dary w postaci produktów spo??ywczych lub chemicznych. Diakonia Mi??osierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebuj?cych. Do puszki tam postawionej mo??na  sk??ada? pieni?dze na zakupienie produktów na paczki.

W czasie Adwentu od poniedzia??ku do pi?tku I Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej b?dzie celebrowa??a liturgi? jutrzni. Kto zechce si? w???czy? w t? modlitw? niech przyjdzie do sali nad zakrysti? o godz. 5.30.

W zakrystii s? do nabycia ??wiece na stó?? wigilijny, wykonane w nowej szacie i kolorystyce  oraz kalendarze rolnika.

P. organista zaniesie op??atki:
         3.12  -  poniedzia??ek od 16.00   -   ul. Janowska  66A, 66B, 68, 70A
         4.12  -  wtorek          od  16.00  -   ul. Janowska   74A, 76, 78
         5.12  -  ??roda            od  16.00  -   ul.  Janowska   80, 82
                                                        -   ul.  W??. Jagie????y   1, 3, 5
         5.12  -  czwartek      od   16.00  -   ul.   W??. Jagie????y  2, 4, 6,7,9  Grunwaldzka 1
         6.12  -  pi?tek           od   17.00 -   ul.   Ksi?cia Witolda 21
         7.12  -  sobota          od   13.00 -    domy jednorodzinne ul. K. Jagiello??czyka, Ksi?cia
                                                                Witolda, Grunwaldzka, b??. Honorata
                                          od   15.30 -   ul. ??w. Królowej Jadwigi   3,  5

Cz???? op??atków roznosz? wspólnoty z naszej parafii. Ofiary przez nich zebrane przeznaczamy na ko??czenie sal katechetycznych. Ogrzewanie sal ju?? dzia??a, p??ytki na pod??odze u??o??one, na bia??y kolor pomalowane, w mieninym tygodniu przywieziono drzwi. Brakuje nam jeszcze o??wietlenia i krzese??.

Wspólnota Ko??cio??a Domowego pójdzie jutro na nast?puj?ce ulice: od godz. 16.00
           ul. Anny Jagiellonki   -   2, 4, 6, 8, 10
           ul. Kazimierza Jagiello??czyka  -  6, 8, 10, 12
           ul.  Batorego  -  12, 14
           ul.  Jana Kazimierza  2

Wspólnota Neokatechumenatu zaniesie op??atki od godz. 16.00
           4.11.  -  wtorek  ul Sapie??y??ska: 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12
           6.11.  -  czwartek  ul. Terebelska: 45, 45A, 47, 47B, 47C, , 49, 49A, 49B, , 49C
           7.11.  -  pi?tek  ul. Terebelska: 49D, 49E, 56, 58, 66, 68, 70, 72, 74, 76, 80.
                                    ul. Jana III Sobieskiego  1, 2, 3, 4, 6

W przysz??? niedziel? rozpoczynaj? si? w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe.

Niedziela – porz?dek niedzielny
Poniedzia??ek:
        6.30 – Msza ??w. z nauk? ogóln?
        9.00 -  Msza ??w. z nauk? ogóln?
      11.00 -  Msza ??w. z nauk? dla starszych
      15.30 -  Msza ??w. z nauk? dla dzieci
      17.00 -  Msza ??w. z nauk? dla m??odzie??y
                   Po Mszy ??w. nauka stanowa dla m??odzie??y
      18.30 -  Msza ??w. z nauk? ogóln?

Wtorek:
        6.30 – Msza ??w. z nauk? ogóln?
        9.00 -  Msza ??w. z nauk? ogóln?
      11.00 -  Msza ??w. z nauk? dla starszych
      15.30 -  Msza ??w. z nauk? dla dzieci
      17.00 -  Msza ??w. z nauk? dla m??odzie??y
      18.30 -  Msza ??w. z nauk? ogóln?
            Po Mszy ??w. nauka stanowa dla rodziców

Spowied?? w poniedzia??ek i wtorek kwadrans przed ka??d? Msz? ??w.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza ma????onków, by w Adwencie powalczyli o swoje ma????e??stwo i rodzin?.  Na stoliku le??? karteczki z Ziarnem S??owa dla Ma????onków z krótkim komentarzem odnosz?cym S??owo Boga do ??ycia ma????e??skiego i rodzinnego. We??my t? karteczk? do domu i przeczytajmy.

Za tydzie?? pomoc Ko??cio??owi na Wschodzie. Zbiórka do pusze
Zach?camy do poczytania Echa Katolickiego.
W minionym tygodniu odeszli do Pana:  + Och Jan i Go??dzio??ko Anna…..

Dodano: 03 Grudzień 2018