Druga Niedziela Adwentu 9.12.2018 r

Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe poprowadzi je ks. Marek Weresa nasz parafianin student Katolickiego Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Program rekolekcji:
9. 12 - niedziela porządek niedzielny
10. 12 - poniedziałek
6. 30 Msza św. z nauką ogólną
9. 00 Msza św. z nauką ogólną
11.00 Msza św. z nauką dla starszych
15.30 Msza św. z nauką dla dzieci
17.00 Msza św. z nauką i nauka stanowa dla młodzieży
18.30 Msz św. z nauką ogólną

11. 12 - wtorek
6.30 Msza św. z nauką ogólną
9.00 Msza św. nauką ogólną
11.00 Msza św. z nauką ogólną
15.30 Msza św. z nauką dla dzieci
17.00 Msza św. z nauką dla młodzieży
18.30 Msza św. z nauką ogólną i nauka stanowa dla rodziców.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek, kwadrans przed każdą Mszą św.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 15 grudnia, od godz. 9.00. Chorych można zgłosić w zakrystii.

Dzisiaj jest niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

Diakonia Miłosierdzia rozprowadza przed kościołem świece na stół wigilijny. Uzyskane ofiary przekażemy Diecezjalnej Caritas.

Trwa zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących. W kaplicy Matki Bożej wyłożone są torby miłosierdzia, które możemy wypełnić produktami spożywczymi lub chemicznymi i złożyć w skrzyni miłosierdzia.

12 grudnia o godz. 17.30 w kościele św. Antoniego rozpocznie się Adwentowy Dzień Skupienia Nauczycieli.

W sobotę 15 grudnia, podczas Mszy św. roratniej o godz. 6.00, rozpoczniemy w naszej parafii 9 – miesięczną Nowennę „Otrzyj Matce łzy, uratuj Ojcu syna”, modląc się za zniewolonych grzechem i pogubionych. Spotkanie dla osób chętnych i zainteresowanych rozpoczęciem nowenny, we wtorek po Mszy św. wieczorowej.

Za tydzień po Mszy św. o godz.13.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.
Za tydzień zaczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus: w niedziele o 9.40, w dni powszednie o 17.40.
Zachęcamy do liczniejszego udziału w Roratach: środy i soboty o godz. 6.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 ostatni wykład z cyklu „Mocne tematy” p.t. Przemoc w rodzinie. Poprowadzi Zbigniew Dacewicz, terapeuta przeciwdziałania przemocy w rodzinie – zapraszamy.

Jak w ubiegłą niedzielę tak i dzisiaj na stoliku są wyłożone kartki dla małżonków, aby „powalczyli o swoje małżeństwo”.

• Jak dobrze świętować niedzielę
  • Czy Pan Bóg nas kusi
  • O nowoczesnych technologiach w służbie duchowości
  • Zachować zdrowy rozsądek w ferworze przedświątecznych zakupów(radzi psycholog)