Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła - 04.10.2020 r.

Dziś przypada pierwsza niedziela października, w czwartek rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.

We wtorek, 6 października, w naszej parafii odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14.00.  Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

W środę, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W naszej parafii rozpocznie się 40 – godzinne nabożeństwo, które przygotuje nas do parafialnego odpustu ku czci naszego patrona bł. Ojca Honorata.  Przez trzy dni o godz. 9.00  Msza św. z kazaniem, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja  do 17.30. Postarajmy się nawiedzać świątynię. Przez trzy dni trwania nabożeństwa o godz. 15.00 odśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Porządek adoracji znajdziemy w gablocie i na stronie naszej parafii.

Na Sumę odpustową w przyszłą niedzielę na godz. 13.00 zapraszamy całą służbę liturgiczną, bielanki do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji będzie możliwość ucałowania relikwii naszego patrona i błogosławieństwo dzieci.

Za tydzień przypada kolejny Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus. Będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną lecz ubogą młodzież, fundując stypendia umożliwiające kontynuację studiów. Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas będą pod kościołem zbierać na ten cel ofiary.

Ks. Tomasz Cabaj, duszpasterz akademicki, organizuje rekolekcje dla par, narzeczonych i młodych małżeństw w Pratulinie 6-7-8 listopada tel. 511000849.

W czwartek, 8 października, w par. św. Michała Archanioła o 18.00 będzie odprawiona Msza św. w int. Małżeństw starających się o potomstwo.
W par Narodzenia w drugie czwartki miesiąca będą spotkania kobiet: Msza św. i konferencja

Uwaga osoby przyjmujące Komunię św. na rękę: Po otrzymaniu Komunii św. odchodzimy jeden krok na lewo czy prawo i na oczach szafarza przyjmujemy Pana Jezusa do ust. Nie wolno tego czynić wracając na miejsce.

Uwaga osoby stawiające samochody na parkingu parafialnym. W niedzielę rano nie może zostać ani jeden pojazd. Przypominamy, że parking jest dla osób przyjeżdżających na Mszę św. Samochody uszkodzone tym bardziej zabieramy z parkingu.

Dodano: 03 Październik 2020