Odwiedzin: 401913

Dwudziesta Si??dma Niedziela Zwyk??a - 04.10.2020 r.

Dzi?? przypada pierwsza niedziela pa??dziernika, w czwartek rozpoczÄ?li??my nabo??e??stwa ró??a??cowe. ZachÄ?camy do licznego udzia??u w nabo??e??stwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a ko??czymy MszÄ? ??w. sprawowanÄ? bezpo??rednio po ró??a??cu.

We wtorek, 6 pa??dziernika, w naszej parafii odbÄ?dzie siÄ? pogrzeb dzieci utraconych (zmar??ych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie siÄ? o godz. 14.00.  Bezpo??rednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczÄ?tki dzieci zostanÄ? pochowane na cmentarzu komunalnym.

W ??rodÄ?, 7 pa??dziernika, wspomnienie Naj??wiÄ?tszej Maryi Panny Ró??a??cowej. W naszej parafii rozpocznie siÄ? 40 – godzinne nabo??e??stwo, które przygotuje nas do parafialnego odpustu ku czci naszego patrona b??. Ojca Honorata.  Przez trzy dni o godz. 9.00  Msza ??w. z kazaniem, wystawienie Naj??wiÄ?tszego Sakramentu i adoracja  do 17.30. Postarajmy siÄ? nawiedzaÄ? ??wiÄ?tyniÄ?. Przez trzy dni trwania nabo??e??stwa o godz. 15.00 od??piewamy KoronkÄ? do Bo??ego Mi??osierdzia.
PorzÄ?dek adoracji znajdziemy w gablocie i na stronie naszej parafii.

Na SumÄ? odpustowÄ? w przysz??Ä? niedzielÄ? na godz. 13.00 zapraszamy ca??Ä? s??u??bÄ? liturgicznÄ?, bielanki do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji bÄ?dzie mo??liwo??Ä? uca??owania relikwii naszego patrona i b??ogos??awie??stwo dzieci.

Za tydzie?? przypada kolejny Dzie?? Papieski pod has??em: Totus Tuus. BÄ?dziemy mogli do??o??yÄ? swojÄ? cegie??kÄ? do budowy ??ywego pomnika ??w. Jana Paw??a II, materialnie wspierajÄ?c zdolnÄ? lecz ubogÄ? m??odzie??, fundujÄ?c stypendia umo??liwiajÄ?ce kontynuacjÄ? studiów. Przedstawiciele Szkolnego Ko??a Caritas bÄ?dÄ? pod ko??cio??em zbieraÄ? na ten cel ofiary.

Ks. Tomasz Cabaj, duszpasterz akademicki, organizuje rekolekcje dla par, narzeczonych i m??odych ma????e??stw w Pratulinie 6-7-8 listopada tel. 511000849.

W czwartek, 8 pa??dziernika, w par. ??w. Micha??a Archanio??a o 18.00 bÄ?dzie odprawiona Msza ??w. w int. Ma????e??stw starajÄ?cych siÄ? o potomstwo.
W par Narodzenia w drugie czwartki miesiÄ?ca bÄ?dÄ? spotkania kobiet: Msza ??w. i konferencja

Uwaga osoby przyjmujÄ?ce KomuniÄ? ??w. na rÄ?kÄ?: Po otrzymaniu Komunii ??w. odchodzimy jeden krok na lewo czy prawo i na oczach szafarza przyjmujemy Pana Jezusa do ust. Nie wolno tego czyniÄ? wracajÄ?c na miejsce.

Uwaga osoby stawiajÄ?ce samochody na parkingu parafialnym. W niedzielÄ? rano nie mo??e zostaÄ? ani jeden pojazd. Przypominamy, ??e parking jest dla osób przyje??d??ajÄ?cych na MszÄ? ??w. Samochody uszkodzone tym bardziej zabieramy z parkingu.

Dodano: 03 Październik 2020