Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła - 11.10.2020 r.

Liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona przypada 13 października we wtorek, uroczystości odpustowe w naszej parafii obchodzimy dzisiaj – suma odpustowa o godz. 13.00.

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS.  Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.  Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

13 października o godz. 17.30 odmówimy różaniec , odprawimy Mszę św. i przejdziemy w procesji fatimskiej wokół kościoła.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec odmówimy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę w sali Matki Teresy będzie można odebrać zdjęcia komunijne obu grup w godz. 10.00 – 14.00 a na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy się modlić za ks. Łukasza w dniu jego patrona.

Z okazji święta Patrona Służby Zdrowia św. Łukasza, Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej zaprasza na uroczystą Mszę św. sprawowaną w par. błogosławionego Honorata Koźmińskiego 18 października 2020 roku o godz. 18.00. Msza św. poprzedzona będzie różańcem w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia, który rozpocznie się o godz. 17.30.

Za tydzień niedziela misyjna, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

W Echu kat. przeczytamy:

• Nowe bractwo powołane przez biskupa siedleckiego Strażnicy Kościoła,
  • O podziale ludzi na „maskowców” i „bezmaskowców”,
  • O wezwaniach, jakie stawia życie na Ukrainie.

W minionym tygodniu odeszły do Pana:  +  Stanisława Kuzko i Wiesława Prochoruk.

Dodano: 11 Październik 2020