02 stycznia 2022 r. II niedziela po Narodzeniu Pa??skim

02 stycznia 2022 r.

Druga Niedziela Po Narodzeniu Pa??skim

1.      We czwartek 6 stycznia, przypada uroczysto??Ä? Objawienia Pa??skiego, w naszej tradycji zwana ??wiÄ?tem Trzech Króli. PorzÄ?dek sprawowania Mszy ??w. bÄ?dzie niedzielny. Tego dnia w ko??ciele na wszystkich Mszach ??w. bÄ?dziemy b??ogos??awiÄ? kadzid??o i kredÄ?, którÄ? zgodnie z polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kre??limy pierwsze litery imion mÄ?drców, dodajÄ?c cyfry roku Pa??skiego. W uroczysto??Ä? Objawienia Pa??skiego obchodzimy Dzie?? Pomocy Misjom. Ofiary z tego dnia zbierane na tacÄ?, bÄ?dÄ? przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

2.      W I piÄ?tek dodatkowa Msza ??w. o 16.00 w intencji zmar??ych polecanych w wypominkach, spowied?? kwadrans wcze??niej.

3.      Za tydzie?? po Mszy ??w. o godz. 10.00 spotkanie op??atkowe Apostolstwa Dobrej ??mierci.

4.      W przysz??Ä? niedzielÄ? bÄ?dziemy obchodziÄ? ??wiÄ?to Chrztu Pa??skiego, które ko??czy liturgiczny okres Narodzenia Pa??skiego.

5.      Jutro rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie tzw. kolÄ?dÄ?. PamiÄ?tajmy, ??e kap??an przychodzi do naszych domów i mieszka??, a przede wszystkim do rodzin, z Bo??ym b??ogos??awie??stwem. I to jest istota wizyty duszpasterskiej. BÄ?dziemy odwiedzaÄ? osoby, które wyrazi??y chÄ?Ä? wizyty przez z??o??one zaproszenia, bÄ?d?? wyra??nie jeszcze zaproszÄ? otwierajÄ?c drzwi i czekajÄ?c na ksiÄ?dza. Przy okazji kolÄ?dy sk??adamy czÄ?sto ofiarÄ? na utrzymanie parafii i prace zwiÄ?zane z remontem ko??cio??a i jego otoczenia. Jakie prace podejmiemy w tym roku, to jeszcze ustalimy i poinformujemy. Plany sÄ? ró??ne: poprawa pokrycia dachowego, aby wilgoÄ? nie wchodzi??a w ??ciany ko??cio??a,  przerobienie kancelarii parafialnej, aby interesanci nie musieli czekaÄ? na zewnÄ?trz, prace w ko??ciele zwiÄ?zane z poprawÄ? komfortu siedzenia w ??awkach. BÄ?dziemy planowaÄ? te prace w zale??no??ci od zebranych finansów i naszych mo??liwo??ci.

Program wizyty kolÄ?dowej na najbli??sze dni:

03.01.2022

Ul. Janowska 66A, 66B, 78 – 1 ksiÄ?dz

Ul. Janowska 80 i 82 – 1 ksiÄ?dz

UL. Janowska 68 i Ul. Okopowa 18-28 – 1 ksiÄ?dz

6.      W ubieg??ym tygodniu odeszli do Pana: + Jan Juszczuk, Ewa Bachonko, Stanis??aw Oniszczuk, Janina Szyma??ska, Jerzy Mierzy??ski. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 02 Styczeń 2022