V Niedziela Wielkanocna - 15 maja 2022 r.

Ogłoszenia –V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022 r.

1.     Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas IV w naszej parafii przeżywają rocznicę I Komunii Świętej

2.     Jutro święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze św. jak w dniu zwykłym.

3.      We wtorek 17 maja o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych „Sliczna jak Lilija”

Wykonawcy: Joachim Mencel, uznany profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, współtwórca zespołu New Life M, stojącego u początków muzyki chrześcijańskiej w Polsce, kompozytor legendarnego przeboju muzyki uwielbienia „Twoja miłość jak ciepły deszcz”; oraz Basia Pospieszalska, wokalistka, najmłodsza przedstawicielka drugiej generacji rodziny Pospieszalskich.

Łączy ich wyjątkowy kunszt wykonawczy, ogromna wrażliwość muzyczna, a przede wszystkim nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Skromnymi środkami – tylko głosem i dźwiękiem liry korbowej, muzycy wykonując stare – tradycyjne i współczesne pieśni maryjne, zapraszają słuchaczy (a może raczej uczestników), nie tylko do przeżycia wydarzenia artystycznego, ale też duchowego. Prof. Joachim Mencel potrafi bowiem z archaicznego instrumentu wydobywać brzmienia niezwykłe, sprawiając, że kilkudziesięciominutowy recital zaskakuje wielością barw i nastrojów. Basia natomiast, autentyzmem interpretacji eksponuje piękno tekstów i pomaga zanurzyć się w ducha modlitwy.  Zapraszamy bardzo serdecznie. Wtorek godz. 19.00

4.     W niedzielę 22 maja na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów.

5.     W naszej parafii są głoszone w maju katechezy chrzcielne. W niedziele, o godz. 19.00 do w nowym budynku zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka i rodziców chrzestnych.

6.     Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Na kandydatów czekamy w każdy piątek o godz. 19.00 w Sali pod plebanią. Można zgłaszać się też w kancelarii do pana organisty.

7.     Ks. Marek Żuk, marianin pochodzący z naszej diecezji, a pracujący w Odessie na Ukrainie, zwrócił się z prośbą o pomoc dla jego parafii w formie zbiórki darów: trwałych produktów żywnościowych, leków i materiałów opatrunkowych. Dary można składać w kaplicy w tym tygodniu. Za tydzień ks. Marek będzie głosił Słowo Boże i zbierał po Mszach Św. ofiary na rzecz swojej parafii.

8.     W przyszłą niedzielę 22 maja 2022 r. o godz. 19.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbędzie się wykonanie Akatystu ku czci Męczenników Unickich, kompozycji powstałej z racji uczczenia 25 rocz. beatyfikacji Męczenników w Pratulinie.

9.     Bialskie Centrum Kultury przy współpracy z naszą parafią oraz Kościołem pw. Św. Antoniego zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w dniach 29 maja, 12 czerwca i 26 czerwca

Podczas koncertów wystąpią wybitni artyści z Polski i zagranicy.

·        29 maja o godz. 19.00 w naszym kościele podczas pierwszego koncertu zaprezentuje się kwartet smyczkowy The Time Quartet oraz organiści Piotr Arseniuk i Mateusz Rzewuski.

·        12 czerwca o godz. 19.00 także w naszym kościele usłyszymy  koncert z udziałem wybitnego organisty Alessandro Bianchi z Włoch oraz Duo Kulig & Zimka.

·        Finał odbędzie się 26 czerwca w kościele św. Antoniego, wieczór uświetni występ Trio Stroikowego Reed Conncection oraz organisty Zbigniewa Gacha.

10.                      Zarządcy cmentarzy bialskich zwracają się z prośbą o dokładniejsze, zgodne z wytycznymi, segregowanie śmieci wyrzucanych przy porządkowaniu grobów. Wzrosła cena za wywóz śmieci i zaostrzane są normy dotyczące segregowania. Aby nie trzeba było zatrudniać dodatkowych osób do sortowania na cmentarzach i aby nie podnosić cen za usługi cmentarne, zarządcy proszą o dokładniejsze przestrzeganie zasad sortowania.

11.                      Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka.

12.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Janusz Pańkowski. Wieczny  odpoczynek.......

Dodano: 16 Maj 2022