Ogłoszenia 28 sierpnia 2022 r. -XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela zwykła

1.     We czwartek l września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 będziemy modlić się wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkół w naszej parafii.

2.     W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3.     W I piątek Msza z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20 i 18.00, spowiedź dodatkowo od godz. 17.30.

4.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do godz. 21.00, którą poprowadzą Koła Żywego Różańca.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesja i zmiana tajemnic różańcowych a na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławimy uczniów klas I oraz ich tornistry z przyborami szkolnymi.

6.     W piątek o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczną się katechezy dla narzeczonych.

7.     3 września jest wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, to również dzień imienin ks. bp Grzegorza Suchodolskiego, o którym będziemy pamiętać w naszych modlitwach.

8.     Także 3 września od godz. 10.00 w Parczewie odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Osób Zawierzonych Jezusowi w Niewolę Miłości przez Ręce Maryi. Ks. Biskup zaprasza na to spotkanie wszystkich czcicieli matki Bożej a szczególnie uczestników 33-dmowych rekolekcji.

9.     Domowy Kościół zaprasza na „Randkę Małżeńską” w dniu 10 września. O godz. 18.00 Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej w Parafii Narodzenia NMP przy ul Brzeskiej, następnie o 19.30 w Sali Widowiskowej przy Starostwie w Białej Podlaskiej romantyczny wieczór uświetniony występem Orkiestry akordeonowej ARTI SENMENTO.

10.                      Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania.

11.                      Prosimy osoby, które zarezerwowały intencje na niedziele od września aż do końca roku o kontakt i sprawdzenie godziny odprawiania Mszy św.

12.                      Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza 1 września wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny o godz. 13.00. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerują na płac Wolności, gdzie przy Miejscu Straceń, oddadzą hołd poległym.

13.                      Prezydent Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniach od 26 sierpnia do 10 września br. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej inicjatywie, która daje Państwu możliwość współdecydowania o kształtowaniu przestrzeni naszego miasta.

14.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dodano: 27 Sierpień 2022