Ogłoszenia 11 września 2022 r.

Ogłoszenia parafialne - XXIV Niedziela Zwykła

1.     We wtorek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej czyli o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

2.     We środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

3.     W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.     W piątek o godz. 19.00 spotkanie członków chóru. Zapraszamy też nowych kandydatów ze szkoły podstawowej i średniej.

5.     W piątek o godz. 19.00 w naszej parafii w Sali Matki Teresy odbywają się katechezy dla narzeczonych.

6.     Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Kandydatów i obecną służbę liturgiczną zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.30

7.     W przyszłą niedzielę 18 września:

·        Na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Pod koniec Mszy św. będzie losowanie misia Tobiasza.

·        po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III. Jest to spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

·        rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 27 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.00. Po Mszy św. odbędzie się jeszcze spotkanie z rodzicami tej młodzieży.

·        Następną niedzielę będziemy przeżywali jako niedzielę seminaryjną, taca będzie przeznaczona na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium. Będą też rozprowadzane na ten cel kalendarze seminaryjne.

8.     1 Bialska Drużyna Harcerek „Ruczaj” i 2 Bialska Drużyna Harcerek „Głębia” oraz 1 Bialska Gromada Zuchenek „Opiekunki Górskiego Strumienia” organizują nabór do drużyny. Zapraszają dziewczęta z klas 1-7 na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się 17 września o godz. 10.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II na ul. Narutowicza (przy kościele św. Antoniego). Szczegóły i telefony kontaktowe znajduję się na plakacie.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

·       Przestrzeń wyznaczona przez cień krzyża jest najpewniejsza. Tam zło nie ma przy­stępu - w tekście „Logika krzyża".

·       Lekcja religii nie ogranicza się do składa­nia rąk do modlitwy, ale daje też konkret­ną wiedzę. O roli katechety, katechezy i rodziców w procesie wychowania.

·       Co Duch Święty mówi Kościołowi? Ko­mentarz do diecezjalnego etapu synodu biskupów.

·       Przez 40 lat trwała heroicznie pod krzy­żem, z miłością przyjmując każde cierpie­nie. Kim była pochodząca z naszej diece­zji s. Róża Niewęgłowska?

Dodano: 12 Wrzesień 2022