Ogłoszenia 02 października 2022 r. -XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 02 października 2022 r.

1.     Dziś przypada pierwsza niedziela października, w sobotę rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.

2.     Zachęcamy dzieci do codziennego udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele. Po Różańcu dzieci otrzymują kolejne naklejki do kolekcji z których układają obraz Matki Bożej na planszy które będą rozdawane już w poniedziałek.

3.     Po Mszy św. o godz. 9.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

4.     Zapraszamy osoby chętne do zgłębiania Słowa Bożego na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy czwartek o 18.45 w sali Matki Teresy.

5.     W I czwartek miesiąca w czasie modlitwy różańcowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

6.     W I piątek miesiąca Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20, po południu spowiedź w czasie różańca od 17.30.

7.     Uroczystość odpustową będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 16 października.

8.     W październiku chcemy wraz z dziećmi uczcić Matkę Bożą naszym śpiewem. Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 30 października 2022 r. W zakrystii możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 16 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Mariusz N.

9.     Trwają zapisy dzieci klas III do I Komunii św. Prosimy by osoby nieobecne na ostatnim spotkaniu zgłosiły bezpośrednio po Mszy św. do zakrystii do Ks. Mariusza.

10.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·        „Odmawiajcie codziennie Różaniec" - prosiła Matka Boża w Fatimie. O wielkiej skuteczno­ści tej modlitwy opowiadają członkowie Ży­wego Różańca.

·        W miejsce chrześcijaństwa wyrzuconego z przestrzeni publicznej natychmiast wchodzi pogaństwo - i to w najbardziej prymitywnej formule.

·        Jak skontaktować się ze swoim Aniołem Stró­żem? Dlaczego warto wzywać go jak najczę­ściej i co dzieje się z nim po naszej śmierci?

·        Co daje przynależność do bractwa Strażnicy Kościoła? I do czego inspirują mężczyzn bł. Męczennicy Podlascy?

11.                      W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

śp. Maria Sarnacka, Stanisław Mazur, Zbigniew Woźniak, Marzena Malesa.  Wieczny odpoczynek...

Dodano: 04 Październik 2022