Ogłoszenia 16 października 2022 r. -XXIX Niedziela zwykła

XXIX Niedziela Zwykła - 16 października 2020

1.  W kalendarzu liturgicznym we wtorek 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św., a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

2.     W sobotę w parafii Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny przy ul. Długiej, dzień skupienia Kół Żywego Różańca z rejonu bialskiego. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Informacje i program na plakacie.

3.     Przypominamy i zachęcamy do uczestnictwa w codziennej    modlitwie różańcowej.

4.     Już wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Czynimy to wierni naszej chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Pamiętajmy jednak, że najlepszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w wypominkach. Zmarli nie są anonimowi, każde imię to historia i niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. W poszczególne dni listopada będziemy zapraszać rodziny z poszczególnych ulic do modlitwy za zmarłych, dlatego prosimy, aby na kartkach wpisywać adresy rodzin modlących się za swoich zmarłych.

5.     Dnia 21 października (piątek) 2022 r. w godzinach 9.00 – 15.00 w Hali Sportowej Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II przy ulicy Sidorskiej 107 B w Białej Podlaskiej, odbędą się XI TARGI PRACY i EDUKACJI Innowacyjność firm – współpraca biznesu i nauki.

Targi adresowane są do młodzieży, osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Będą okazją do bezpośredniego kontaktu zainteresowanych z przedstawicielami firm i uczelni wyższych, co z pewnością pomoże niezdecydowanym w kształtowaniu dalszej przyszłości edukacyjno - zawodowej.

Organizatorami przedsięwzięcia są:

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II oraz Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej.

6.     Ks. Henryk Szustek z Tucznej organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 11-13 listopada. Informacje w gablocie

7.     Za tydzień niedziela misyjna, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu Katolickim wiele artykułów o św. Janie Pawle II, wspomnień i opinii osób na których życie wpłynął.

Dodano: 18 Październik 2022