Ogłoszenia 23 października 2022 r. -XXX Niedziela zwykła

Trzydziesta Niedziela Zwykła -  23 października 2022 r.

1.     Dzisiaj o godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji pracowników służby zdrowia, a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

2.     Przypominamy, że w październiku gromadzimy się codziennie na modlitwie różańcowej o 17.30.

3.     We wtorek 25 dzień miesiąca, różaniec odmówimy w intencji obrony życia

4.     W piątek uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     Za tydzień – w niedzielę – o godz. 13.30 zapraszamy na Parafialny Przegląd Pieśni Maryjnej. Przyjdźmy aby, posłuchać pieśni w wykonaniu dzieci z naszej parafii i wspierać ich w śpiewie.

6.     Zbliża się listopad miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na stoliku za ławkami i pod oknami wyłożone są kartki wypominkowe, na których wypiszemy naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki wyraźnie wypełnione (z podaną ulicą) przynosimy do zakrystii. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana za naszych zmarłych Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. Oprócz listopada za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy co miesiąc sprawować Eucharystię.

7.     Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zaprasza do konsultacji i wykonania badań w kierunku leczenia zaćmy oraz wykonania tomografii klatki piersiowej w ramach programu wykrywania Raka Płuca. Informacje o badaniach znajdziemy na plakatach w gablocie.

8.     W Echu Katolickim przeczytamy:

·        O potrzebach misjonarzy i sposobach ich wspierania

·        Św. Jan Paweł II we wspomnieniach Krzysztofa Zanussiego

·        Anioł stróż uratował go od utonięcia – świadectwo katolickiego publicysty

Zachęcamy do lektury

Dodano: 24 Październik 2022