Ogłoszenia 6 listopada 2022 r. -XXXII Niedziela zwykła

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła - 6 listopada 2022 r.

1.     We środę 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego, który jest Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata.

2.     W piątek 11 listopada odbędą się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 10.00.

Msze św. w naszej parafii będą odprawione: 6.20, 7.00,9.00( za Ojczyznę ) i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia biało - czerwonej flagi na naszych domach. Ks. Biskup udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3.     W sobotę 12 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych pt. „Śladami wolności” w wykonaniu Olgi Szomańskiej.

Repertuar koncertowy zawiera nie tylko najbardziej znane utwory o charakterze patriotycznym takie jak: "O mój rozmarynie", "Rozkwitają pąki białych róż", "Wojenko wojenko", "Czerwone maki" czy "Przybyli ułani pod okienko" ale też utwory współczesne które pięknie opowiadają o wolności np. "Sen o Viktorii" z repertuaru zespołu Dżem, "Nie pytaj o Polskę" - Grzegorza Ciechowskiego, "Tutaj jestem" Grzegorza Turnała

4.     W przyszłą niedzielę 13 listopada obchodzimy Światowy Dzień Ubogich – taca dla Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym – puszka na pomoc prześladowanym.

5.  Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci za zmarłych, polecamy ich Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

- ul. Okopowa

- ul. Kazimierza Jagiellończyka, Radziwiłłowska, Wł Jagiełły

- ul. Zygmunta Augusta

– ul. Zygmunta Starego (numery nieparzyste)

– ul. Zygmunta Starego (numery parzyste)

– ul. Anny Jagielonki i kartki spoza parafi i bez adresów

- ul. Księcia Witolda

7.     Pan kościelny rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Poświęcony opłatek, którym się połamiemy w gronie rodziny jest znakiem jedności i miłości, przyniesionej przez Chrystusa.

W sobotę 12 listopada od godz. 12.00 rozniesie opłatki w blokach przy ul. Sapieżyńskiej 10 i 12

8.     W Echu Katolickim przeczytamy: Jak zyskiwać odpusty za zmarłych; Czy w niebie zobaczymy swoich bliskich zmarłych, jak będą wyglądali; czy istnieje recepta na osiągnięcie nieba; Jakie wizje dotyczące przyszłości Kościoła i Polski miała sługa Boża Wanda Malczewska; sylwetki zmarłych w minionym roku kapłanów naszej diecezji

1.     W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Florian Zań… Wieczny odpoczynek…

Dodano: 08 Listopada 2022