Odwiedzin: 402014

Ogłoszenia 11 grudnia 2022 r. -III Niedziela Adwentu

Trzecia Niedziela Adwentu - 11 grudnia 2022 r.

1.        Trzecia Niedziela Adwentu rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Rodzina jest dla każdego z nas przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

2.        Msza św. Roratnia jest odprawiana w naszej świątyni w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

3.        Duszpasterze akademiccy zapraszają młodzież na rekolekcje akademickie. Odbędą się we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.30 w naszym kościele. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

4.        16 grudnia, w piątek, o godz. 17.40 rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.

5.        Kustodia Bractwa Strażnicy Kościoła Diecezji Siedleckiej zaprasza17 grudnia 2022 (sobota) od godz. 13.00 do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, wszystkich mężczyzn z bractwa i nie tylko, aby poprowadzić szturm do nieba - modląc się za cały Kościół. Zachęcamy mężczyzn do pełnej mobilizacji i stawienia się na to wydarzenie. W programie : katecheza pod hasłem: "Nie daj się złamać", modlitwa w intencji Kościoła, adoracja Najświętszego Sakramentu - możliwość spowiedzi, agapa w klimacie przedświątecznego spotkania.

6.        W tygodniu przed świętami odwiedzimy chorych w domach. Można zgłaszać osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, a potrzebują spowiedzi.

7.        Do przyszłej niedzieli włącznie możemy jeszcze przynosić dary do skrzyni miłosierdzia. Będą rozdzielone ubogim i dostarczone do domów.

8.        W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 10, 15 i 20 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

9.        Pan organista i kościelny zakończyli już roznoszenie opłatków, ale jeżeli ktoś jeszcze potrzebuje opłatek to może nabyć albo w zakrystii.

10.   Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w dniu 18 grudnia 2022 r. do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych.

11.

12.   Na stoliku do nabycia Echo Katolickie:

·           Nie jest za późno, żeby przeżyć swój Ad­went, nawet jeśli przespało się jego pierw­sze tygodnie. Jak dobrze przygotować się do świąt?

·           Wizerunek Maryi z Guadalupe to jeden z najbardziej tajemniczych obrazów. Nie zo­stał namalowany ludzką rękę, o czym świadczą dowody naukowe.

·           Dawniej to było ludobójstwo, dziś mówi się, że to prawo człowieka. Stoimy na pro­gu kolejnej ostrej dyskusji - tym razem do­tyczącej eutanazji.

·           Dlaczego tak ważne jest dzisiaj świadcze­nie o tym, że jest nam w Kościele dobrze?

Dodano: 11 Grudzień 2022