Ogłoszenia 18 grudnia 2022 r. -IV Niedziela Adwentu

Biała Podlaska, 18 grudnia 2022

Czwarta Niedziela Adwentu

1.      Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się, Maryja uczy nas jak przyjmować Boga ochotnym sercem i jak zanieść Go w życie nasze i naszych rodzin.

2.      We piątek – 23 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Można jeszcze zgłaszać osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, a potrzebują spowiedzi.

3.      Do piątku odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus o 17.40, a w sobotę po Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00.

4.      W sobotę 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Mszy św. wieczorowej nie będzie. Nie będzie też czynna kancelaria parafialna ani rano ani wieczorem.

5.      Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie Ewangelii, oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

6.      O północy uroczysta pasterka, którą poprzedzi pół godziny wcześniej godzina czytań.

7.      Spowiedź w tym tygodniu rano od poniedziałku do soboty od 6.20 – w czasie Mszy św., po południu od poniedziałku do piątku od 17.40.

8.      W pierwszy i drugi dzień świąt porządek sprawowania Mszy św. niedzielny. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świat będą przeznaczone na budowę kościołów w diecezji.

9.      Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza w dniu dzisiejszym do salki przy kościele na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane podczas zajęć terapeutycznych przez osoby z niepełnosprawnościami.

10. We worek po świętach czyli 27 grudnia, po wieczorowej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele świąteczny koncert kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak.

11.  W zakrystii są jeszcze opłatki i świece na stół wigilijny w cenie 15 zł. Do nabycia Echo Katolickie.

·       Jak powinna przebiegać wieczerza wigilijna? Dlaczego tak ważny jest gest przełamania się opłatkiem i jaką wymowę ma tzw. puste miej­sce przy stole?

·       Dlaczego św. Brat Albert nazywany jest czło­wiekiem Bożego Narodzenia? Jak rozumiał we­zwanie do bycia dobrym jak chleb?

·       Czy potrafimy cieszyć się Bożym Narodze­niem? I co oznacza pojęcie tak często używane w Biblii „radosna nowina"?

·       Ostatnie miesiące przynoszą coraz liczniejsze ataki na osobę św. Jana Pawła II i próby pod­ważenia jego autorytetu. Komu na tym zależy?

·       świętach na Ukrainie i w Rosji opowiadają pochodzący z naszej diecezji i posługujący na Wschodzie misjonarze.

Dodano: 18 Grudzień 2022