Odwiedzin: 403516

Ogłoszenia 19 lutego 2023 r.

 

VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

1.     Dzisiaj rozpoczynamy  56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Niech modlitwa i pochylenie się na problemem, który dotyka tak wielu Polaków, obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu na Wielki Post.

2.     22 lutego Środa Popielcowa otwiera czas Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem: 6.20, 7.00, 9.00,16.00, 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

3.     W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa o Męce Pańskiej. W piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich.  

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 i o godz. 17.40.        

4.     W kaplicy zostanie wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów. Dziękujemy też za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. W sumie zebraliśmy do puszek 11000 zł. Ofiary zostały przekazane do Kurii Diecezjalnej.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

6.     VIII Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 04 marca 2023 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Organizowany jest wyjazd autokarowy. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków żywego Różańca. Zapisy u zelatorki parafialnej Zofii Parafiniuk.

 

 

7.     Wczoraj zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Trwała dłużej niż zwykle, gdyż zgodnie z sugestią wielu osób odwiedzali domy parafian tylko księża z parafii. Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Postaramy się w najbliższym czasie podzielić posumowaniem i refleksjami z kolędy.

8.     Duszpasterstwo przedsiębiorców zaprasza ludzi biznesu i właścicieli firm na comiesięczne spotkania. To Msza św. w intencji przedsiębiorców, ich rodzin i firm oraz luźne spotkanie, na którym dzielimy się radościami i troskami oraz próbujemy nawiązać współpracę. Najbliższe spotkanie jest w czwartek 23 lutego o godz. 18.00 w parafii NNMP w Białej Podlaskiej.  Zaprasza ks. Tomasz Cabaj – duszpasterz bialskich przedsiębiorców

9.     Od dzisiaj zaczynają się katechezy neokatechumenalne - zwane katechezami zwiastowania. Dotykają one egzystencji człowieka i każdego z nas. Są też zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Zapraszamy każdego, kto ma pragnienie przeżyć to doświadczenie.

Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Pierwsza dzisiaj o godz. 19.00.

10. Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +śp. Roman Giez. Wieczny odpoczynek….

 

<<< Powrót
Dodano: 19 Luty 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers