Ogłoszenia 05 marca 2023 r.

05 marca 2023 r. - II Niedziela Wielkiego Postu

1.     Druga Niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1800 polskich misjonarek i misjonarzy. Dzisiaj można wesprzeć ich dzieło ofiarą złożoną do puszek po każdej Mszy św..

2.     W kaplicy M. Bożej wystawiona jest skrzynia miłosierdzia, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

3.     Jutro 06 marca o godz. 18.45 odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Basi Pospieszalskiej i Joachima Mencel. Serdecznie zapraszamy.

4.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych :

·        w piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 17.15 (dla dzieci) i o godz. 18.30 (po Mszy św. ) dla wszystkich. (Zmieniona została godzina odprawiania Drogi Krzyżowej ze względu na sugestie ze strony osób pracujących i ze względu na spowiedzi rekolekcyjne, które się już w tym tygodniu rozpoczynają w parafiach)

·        Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

5.     Trwają katechezy neokatechumenalne - głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Dzisiaj katecheza piąta „Głoszenie kerygmatu” o godz. 19.00.

6.     W tym tygodniu zapraszamy dzieci klas III i rodziców na spotkania sprawdzające stan przygotowania do I Komunii Św.:

·        Klasy III a,b,c - Szkoła Podstawowa nr 9 - we wtorek godz. 18.30

·        Klasy III d i e - Szkoła Podstawowa nr 9 - we środę o godz. 18.30

·        Dzieci z innych szkół – w piątek o godz. 18.30

I Komunia Św. w tym roku jest zaplanowana na 14 maja o godz. 11.00

7.     Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy trwają do 31 marca. Są jeszcze pojedyncze miejsca do klasy II, IV i V. Stosowne dokumenty można składać w sekretariacie szkoły przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły www.kspbp.pl

8.     Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej przypomina o naborze elektronicznym do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024.

9.     Apostolstwo Dobrej Śmierci zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę: Licheń - Górka Klasztorna - Toruń. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 9-11 czerwca 2023. Zapraszają wszystkich chętnych. Zapisy i informacje pod nr tel.: 783-807736 lub 510-409-530

10.                      Na plakatach w gablocie jest już umieszczony program rekolekcji parafialnych w dniach 17-19 marca 2023 r.

11.                      W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 10 zł i świece- paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

12.                      Na stoliku za ławkami nowy numer Echa Katolickiego:

·        Czym powinien być dla nas, wierzących, krzyż Jezusa? I czy da się bez niego żyć? -odpowiedź w dziale „Formacja".

·        Ludźmi sparaliżowanymi strachem łatwiej jest zarządzać. O dziejących się na naszych oczach absurdach, którymi próbuje się nas zniewolić - w „Temacie tygodnia".

·        Śmierć Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki, nie poszła na marne. Jej misja trwa, o czym świadczy rozpoczęty proces beatyfikacyjny.

·        O żołnierzach wyklętych chciano zapomnieć. W jaki sposób dziś przywracana jest im pa­mięć?

·        Czy istnieje szansa, by izolować Rosję na arenie międzynarodowej dyplomacji? Echa wizyty prezydenta USA w Polsce.

13.   W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Irena Nitek . Wieczny odpoczynek…

Dodano: 05 Marzec 2023