Odwiedzin: 402003

Ogłoszenia 19 marca 2023 r.

19 marca 2023 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

1.           Kończymy nasze parafialne rekolekcje . Serdecznie dziękujemy Księdzu Kamilowi za przewodniczenie naszym zamyśleniom, wszystkim kapłanom, którzy nam posługiwali w tych dniach i oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu łaski i przez sakrament pokuty i słuchanie Słowa Bożego przygotowali się już do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2.           Jutro obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku dnia powszedniego – 6.20, 7.00 i 18.0

3.           Od 22 marca rozpocznie się TRIDUUM przed Dniem Świętości Życia, a 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dzień Świętości Życia w czasie Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy dzieło Duchowej adopcji. (adoptujący dziecko nich przyniosą świecę). Od dzisiaj jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący duchową adopcję. Zachęcamy do ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka wszystkie osoby, które już uczestniczyły w tym zbożnym dziele orazi nowych chętnych.

4.           W tym tygodniu w piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 17.15 dla dzieci - i o 18.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich.  Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 i o 17.40.

5.           Duszpasterze  akademiccy  zapraszają  studentów,   środowisko   Akademii Bialskiej i Akademii Wychowania Fizycznego oraz sympatyków na rekolekcje akademickie  w  dniach 21-22-23   marca 2023 r. godz. 19.30.  Prowadzącym będzie  ks.   Adam Ulatowski - muzyk i ewangelizator. Temat to: „Dwa plany na Twoje życie". Szczegóły na plakatach i Facebooku.

6.           Duszpasterstwo bialskich przedsiębiorców zaprasza ludzi biznesu i właścicieli firm na comiesięczne spotkania. Najbliższe już w czwartek 23 marca o godz. 18.00 w parafii Narodzenia NMP.

7.           W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 10 zł i świece- paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

8.           W piątek 31 marca z  naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończy się także w naszej parafii. Osoby, które zechcą się włączyć duchowo będą mogły uczestniczyć w tym czasie w całonocnej adoracji do 6.20 (godz. pierwszej Mszy św.) Aby ta adoracja mogła się odbyć, proszę aby w zakrystii zadeklarowały swoją obecność osoby, które będą czuwać w kościele w poszczególnych godzinach. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

9.           Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych w dniu 26 marca 2023 r. do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, m. in. palmy wielkanocne oraz stroiki świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych.

10.     Także w najbliższą niedzielę - 26  marca na terenie naszej parafii będzie można  nabyć   PALMY WIELKANOCNE  wykonane  przez uczniów, nauczycieli  i  rodziców Zespołu  Szkół Specjalnych.

11.     Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

· Nikt na świecie nie rozumie tego, co Pola­cy robią dzisiaj z Janem Pawłem II. O per­fidnych manipulacjach wokół osoby Pa­pieża Polaka w artykule „Zamach na Wojtyle".

· Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich sied­mioro dzieci, w tym nienarodzone, zostali rozstrzelani przez Niemców w wigilię Dnia Świętości Życia. Czego dziś uczy nas ich postawa?

· Księga wyłożona w siedleckiej katedrze przed obrazem sługi Bożego bp. Ignacego Świrskiego zapełnia się prośbami i podzię­kowaniami, a naukowcy poszukują no­wych dokumentów świadczących o jego świętości.

· Św. Józef jest patronem uniwersalnym. Co to znaczy i w jakich sprawach zwracają się do niego ludzie?

Dodano: 19 Marzec 2023