Odwiedzin: 399409

Ogłoszenia 26 marca 2023 r.

 

Piąta Niedziela Wielkiego Postu- 26 marca 2023 r.

 

 

1.  Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 

2.  We wtorek o godz. 18.30 w Sali Matki Teresy w nowym budynku można będzie odbierać stroje do I Komunii Św.

 

3.  W tym tygodniu w piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 17.15 dla dzieci - i o 18.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 i o godz. 17.40.

4.  W piątek 31 marca z  naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zakończy się także w naszej parafii. Osoby, które zechcą się włączyć duchowo będą mogły uczestniczyć w tym czasie w całonocnej adoracji do 6.20 (godz. pierwszej Mszy św.).

5.   W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.

 

6.  Za tydzień Niedziela Palmowa; podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm.

W Niedzielę Palmową o godz. 18.00 w parafii Chrystusa Miłosiernego zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta do pomnika Św. Jana Pawła II przy kościele św. Antoniego. Zapraszamy do udziału.

7.  Przed świętami w Wielki Czwartek 6 kwietnia -od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Można zgłaszać te osoby w zakrystii i kancelarii

 

8.  W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 10 zł i świece- paschaliki w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

 

9.  Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza dzisiaj na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych.

10.      Dodatkowo sprzedawane są palmy wielkanocne przed Kościołem  wykonane  przez uczniów, nauczycieli  i  rodziców Zespołu  Szkół Specjalnych.

 

 

 

11.      Ks. Henryk Szustek, proboszcz z Tucznej organizuje pielgrzymki do Włoch w dniach 29 kwietnia – 07 maja 2023 r. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

12.      Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego":

 

·     Dlaczego rozważanie męki Pańskiej jest tak ważne? O związanych z nią obietnicach Jezu­sa i o tym, jak dostrzec w krzyżu zbawczą wartość - w dziale „opinie".

·     Odprawiali ją m.in. św. Jan Paweł II i s. Faustyna. Czym jest godzina święta i jak prakty­kować to nabożeństwo?

·     Po co człowiekowi post? Jak nie wypaczyć jego istoty i dlaczego powinien on nas zabo­leć?

·     Dlaczego koła różańcowe powinny być kom­pletne? Odpowiedź w comiesięcznych mate­riałach dla kół Żywego Różańca.

·     W obronę imienia św. Jana Pawła II włączają się miasta i powiaty w naszym regionie. To odpowiedź na ataki, których celem jest Papież Polak.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Jadwiga Klimiuk. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 27 Marzec 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers