Odwiedzin: 399409

Ogłoszenia 10 kwietnia 2023 r.

 

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 10.04.2023 r.

 

 

1.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Wszystkim, którzy z ks. Tomaszem przygotowali dekoracje, całej Służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, czytającym i śpiewającym - za przygotowanie i udział w liturgii. Dzięki temu zaangażowaniu mogliśmy uroczyście przeżyć święta.

Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu pańskiego, zarówno w czasie Drogi Krzyżowej jak i od poszczególnych osób.

2.    Codziennie po Mszy św. wieczorowej trwa nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

3.    W piątek ponieważ trwa Oktawa Wielkanocy i ma ona charakter liturgicznej uroczystości - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4.    Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.  Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na działalność diecezjalnej Caritas .

5.    Parafia Chrystusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia przeżywa główną uroczystość odpustową. Uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem Bpa Grzegorza o godz. 12.30.

6.    Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego" a w nim:

·       Całun Turyński, Chusty z Oviedo i Manoppel-lo ukazują człowieka, który został ukrzyżowa­ny. Skąd mamy pewność, że to Jezus? O fa­scynujących badaniach naukowych w artykule „Twarz Zmartwychwstałego".

·       Żyjąc w epoce, gdzie liczy się konkret, szuka­my dowodów Zmartwychwstania. Tymczasem wiara rodzi się z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym i oddania Mu swojego ży­cia.

·       W twarzy ratownika, który ocalił go spod gru­zów podczas trzęsienia ziemi, rozpoznał Jezu­sa z Chusty z Manoppello. Niezwykła historia o. Domenico od Świętego Oblicza i jego przy­jaźni z o. Pio.

·       Jan Paweł II stał się elementem politycznych rozgrywek. O medialnej manipulacji wokół papieża - w rozmowie „Echa".

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Maziejuk i Eugenia Koczkodaj. Wieczny odpoczynek... 

 

<<< Powrót
Dodano: 09 Kwiecień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers