Odwiedzin: 399409

Ogłoszenia 16 kwietnia 2023 r.

 

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego 16.04.2023 r.

 

1.     Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary dzisiaj składane zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dziękujemy też dzisiaj wszystkim darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia", zarówno za dary materialne jak i w formie pieniężnej. Bóg zapłać.

 

2.     Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00

 

3.     20 kwietnia o godz. 18.00 w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych odbędzie się spotkanie mieszkańców Gminy Biała Podlaska w sprawie programu CZYSTE POWIETRZE. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

4.     Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio" oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. przeprowadza co pewien czas zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).

W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele do dnia 21 kwietnia (piątek) do godziny 11.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Zużyty sprzęt można przywozić i składać przy parkingu koło plebanii (za choinkami).

Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło,

 

5.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Wezwanie „Jezu, ufam Tobie!" jest najkrót­szą, ale też często najtrudniejszą modlitwą. O poprawnym praktykowaniu kultu Miłosier­dzia Bożego: na czym polega Godzina Miło­sierdzia i czego uczy nas Koronka do Bożego Miłosierdzia? - w rozmowie „Echa".

·        Miłosierdzie traktowane bywa jako rodzaj amnestii. Tymczasem nie możemy postrze­gać go w oderwaniu od osobowego Boga. Co dzieje się, gdy człowiek zaufa Mu, powierza­jąc swoją grzeszność?

·        Kto wie, jak potoczyłyby się losy orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanego przez s. Faustynę, gdyby nie Jan Paweł II. To dzięki determinacji Karola Wojtyły Kościół uznał objawienia polskiej zakonnicy. Więcej w ar­tykule „Papież Miłosierdzia".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Roman Fedoruk i Anna Marks. Wieczny odpoczynek.......

 

 

<<< Powrót
Dodano: 16 Kwiecień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers