Odwiedzin: 399409

Ogłoszenia 23 kwietnia 2023 r.

 

 

 

 

Ogłoszenia –III Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2023 r.

 

 

 

 

1.     Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Poświęćmy czas na lekturę Pisma św., na poznawanie i rozważanie Bożego Słowa kierowanego do nas.

2.     W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha- głównego patrona Polski. Msze św. według porządku dnia zwykłego.

3.     We wtorek 25 kwietnia - święto św. Marka Ewangelisty, przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30 modlimy się w intencji obrony życia.

Także we wtorek o godz. 18.00 Msza św. za śp. Ks. Prałat Janusza Onufryjuka w 1 rocz. śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

 

4.     We środę o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna w intencji maturzystów z racji zakończenia tego etapu nauki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy maturzystów, rodziców i nauczycieli.

 

 

 

5.     W niedzielę  14 maja dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00.

Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. odbędzie się we wtorek i środę po wieczorowej Mszy św.

Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dla klas IV odbędzie się 21 maja.

 

 

 

6.     Wspólnoty Neokatechumenalne odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wychodzić z Ewangelią na place i ulice miejscowości do ludzi zagubionych i żyjących w samotności, zapraszają na wspólne spotkania na Placu Wolności w niedziele 23 kwietnia i 30 kwietnia w godzinach od 15.00 do 17.00 i 14 maja w godz. 16.30 do 18.30. W tym czasie będzie głoszone Słowo Boże, śpiew psalmów i świadectwa tych, którzy doświadczyli  Miłosierdzia Bożego oraz przemarsz procesyjny ulicami miasta.

7.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Tydzień Biblijny ma zachęcać do lektury Pi­sma Świętego. Od czego zacząć? Jak usły­szeć głos Boga w swoim życiu?

·        Jezus, którego widziała, wyglądał tak, jak na obrazie s. Faustyny. Świadectwo kobiety, któ­ra przeżyła śmierć kliniczną.

·        nowej numeracji grup i zmianach w organiza­cji Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę - w rozmowie z jej kierownikiem.

·        Systemy sztucznej inteligencji mogą stwarzać istotne zagrożenie dla społeczeństwa i ludz­kości. Więcej w dziale „opinie".

·        Niemiecki obóz koncentracyjny Dachau był „golgotą" polskich duchownych, w tym ka­płanów z diecezji siedleckiej.

 

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Józef Trojgo. Wieczny  odpoczynek.......

 

 

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 23 Kwiecień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers