Ogłoszenia 11 czerwca 2023 r

19 czerwca 2023 r. – X Niedziela Zwykła

1.     Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 a w dni zwykłe po Mszy św. wieczorowej procesja eucharystyczna.

2.     Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe odprawiane o 17.45.

3.     We wtorek 13 dzień miesiąca – dzień objawień w Fatimie. Po Mszy św. wieczorowej i procesji eucharystycznej– zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

4.     We wtorek 13 czerwca wypada też odpust w kościele św. Antoniego. Bracia kapucyni zapraszają czcicieli Świętego Antoniego z Padwy na Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 16.30 i 18.30. Suma odpustowa o godz. 11.00.

5.     We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków i ziół a następnie błogosławieństwo dzieci.

6.     W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.     W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

8.     W sobotę 17 czerwca od godz. 9.00 odbędzie się egzamin przed Bierzmowaniem. Kandydaci przychodzą według planu umieszczonego w gablocie.

9.     W sobotę także obchodzimy też wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb". W związku z tym za tydzień przeżywamy „niedzielę chleba". Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 rozdaje chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

10.                      Zbiórka ofiar do puszek na KUL

11.                      Bardzo serdecznie dziękujemy członkom grupy „Krąg Biblijny” za ufundowanie nowego obrusa na główny ołtarz w naszym kościele. Dziękujemy za inicjatywę, za zebrane ofiary i za sfinalizowanie zakupu.

12.                      Do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Od l lipca zacznie obowiązywać w naszej die­cezji dekret dotyczący celebracji pogrzebów. Co on oznacza dla wiernych? - w rozmowie „Echa".

·        Na Matkę Bożą Kodeńską dawniej mówiono „Wygnanka" - historia wywiezienia obrazu z Kodnia na Jasną Górę.

·        W numerze relacja z pielgrzymek: Apostolatu Margaretka do Kodnia i Kół Żywego Różańca do Częstochowy.

·        Na jakie łaski mogą liczyć członkowie Brac­twa św. Antoniego i kto może do niego wstąpić?

13.                      W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Halina Omelaniuk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 11 Czerwiec 2023