Odwiedzin: 399411

Ogłoszenia 18 czerwca 2023 r

1.       Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na KUL.

2.       W sobotę obchodziliśmy wspomnienie św. Brata Alberta, który uczył, że „trzeba być dobrym jak chleb". W związku z tym dzisiaj przeżywamy „niedzielę chleba". Diakonia Miłosierdzia po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 rozdaje chlebki, zachęcając do dzielenia się tym, co mamy z innymi. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone dla biednych z naszej parafii.

 

3.       Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe odprawiane o 17.45.

 

4.       W piątek 23 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00. Po Mszy św. wieczorowej odbędzie się nowenna przez wstawiennictwo bł. Męczenników z Pratulina.

 

5.       W sobotę, 24 czerwca przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

 

6.       W niedzielę 25 dnia miesiąca modlimy w intencji obrony życia dzieci poczętych. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00 i modlitwy po tej Mszy św.

7.  Także w przyszłą niedzielę o godz. 20.45, w plenerze, na placu przy kościele można będzie obejrzeć film pt. "Nakręcony tata".

Ben, niespełniony komik, montażysta reality TV, pogrąża się w kryzysie wieku
średniego. Umieszczane w internecie filmiki z jego komediowymi występami nie cieszą się popularnością – do czasu, aż syn nagrywa go próbującego nieudolnie naprawić… spłuczkę w łazience. Dziesięciolatek wrzuca do sieci film, a ten momentalnie rozpoczyna karierę Bena w mediach społecznościowych. Czy popularność i sukces pozwoli Benowi odzyskać szczęście i rodzinę? Może recepty na udane życie powinien poszukać w Biblii, do czego niestrudzenie zachęca go młody współpracownik kształcący się na pastora. Przyjemna i zabawna komedia familijna o tacie, który otrząsa się z kryzysu wieku średniego i ponownie nawiązuje kontakt z rodziną… z Biblią w jednej ręce i telefonem w drugiej.

8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

· Diecezja ma nowych kapłanów. Jak ro­dziło się ich powołanie, skąd pochodzą i jak wyobrażają sobie swoją posługę?

· Co dzisiaj znaczy być dobrym ojcem i dlaczego warto walczyć o ojcostwo? -odpowiedzi w rozmowie „Echa".

· Za jego wstawiennictwem rodzą się dzieci, znikają nowotwory, ludzie odzy­skują wiarę. Kim był sługa Boży brat Kalikst?

·Relacja z Jerycha Młodych i o planach jubileuszu koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.

9.       W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Stanisław Kowalczyk. Wieczny odpoczynek…

 

 

<<< Powrót
Dodano: 18 Czerwiec 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers