Ogłoszenia 02 lipca 2023 r

02 lipca 2023 r.– XIII Niedziela Zwykła

1.       Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia naszej wiary. Idąc do kościoła pamiętajmy o godnym stroju. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

2.       Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, przez cztery niedziele o godz. 19.00. Spotkania w Sali Matki Teresy.

3.       We czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

4.       W tym tygodniu przypada pierwszy piątek. Spowiedź od 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.

5.       W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna w zmienionych godzinach: w poniedziałek – nieczynna, od wtorku do piątku tylko po południu czyli od 16.00 do 17.30 i w soboty od. 8.00 do 9.00.

6.       Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, W najnowszym numerze „Echa Katolickiego":

·        Księża zmieniają parafie. W numerze lista obowią­zujących od l lipca zmian wśród duchowieństwa.

·        Kogo mogą objąć emerytury stażowe, jakie jest ich założenie i co sądzą o nich eksperci? -  w rozmowie „Echa".

·        Nie ustaje dyskusja o aborcji. Czy kolejny będzie temat eutanazji i czy jesteśmy gotowi, by stawić mu czoło?

·        Żyjemy w czasach, w których ludzie - zamiast się wstydzić - chlubią się swoimi grzechami - komentuje specjalnie dla „Echa" ks. prof. Robert Skrzypczak.

·        Dorosłe dzieci kontra rodzice. Jak skutecznie od­ciąć pępowinę i mądrze budować wzajemne relacje?

Dodano: 02 Lipiec 2023