Odwiedzin: 399411

Ogłoszenia 09 lipca 2023 r

 

  9 lipca 2023 r.– XIV Niedziela Zwykła

 

 1.      Podczas wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., o nawiedzaniu Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, o godnym stroju i właściwym zachowaniu się w miejscu świętym.

 

 

2.      Dziś w Sali Matki Teresy o godz. 19:00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych. Następne katechezy w kolejne dwie niedziele.

 

 

3.      We czwartek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczorowej czyli o godz. 18.45 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

 

 

4.      Za tydzień o godz. 21.00 zapraszamy na film w plenerze. Będzie to film pt. „Opiekun”

Film fabularny z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

 

 

 

 

 

5.      Także za tydzień w naszej parafii gościmy misjonarza z ks. Tomasza Denickiego. Będzie głosił słowo Boże i po każdej Mszy św. zbierał ofiary do puszek na potrzeby swojej posługi na misjach.

 

 

6.      Zaproszenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Parczewa

Drodzy Diecezjanie! Dziadkowie, Babicie i Teściowie!

Zapraszam Was do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Dziadków i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w niedzielę 23 lipca br., którą – w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą naszej diecezji wyjeżdżającą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony – będziemy przeżywali pod hasłem: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie!”.

Pragniemy w domu Matki, Królowej Rodzin, modlić się za siebie, prosząc szczególnie o potrzebne łaski, zdrowie i niegasnący entuzjazm życia, a także wypraszać dobre owoce spotkania młodych w Portugalii i szukać odpowiedzi na nurtujące pytanie: jak dzisiaj pomagać w wychowaniu dzieci i młodzieży? Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w Bazylice Parczewskiej.

Proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o poinformowanie swoich Parafian o tym wydarzeniu i o modlitwę za Dziadków i Teściów podczas niedzielnej Eucharystii w swojej parafii. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza misję Dziadków i Teściów swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem + Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

 

 

7.      Zapraszamy do czytania prasy katolickiej,

 

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Sala, Józef Hryciuk. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 09 Lipiec 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers