Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 13 sierpnia 2023 r

 

Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

 

  1. Dzisiaj wypada dzień objawień w Fatimie. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem.

 

  1. We wtorek o uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Jest to uroczystość odpustowa w Leśnej Podlaskiej i szczególna uroczystość w Kodniu, oraz w Białej Podlaskiej w parafii Wniebowzięcia NMP.

 

3.     Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski..

4.     W uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia br. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

5.     W sobotę 26 sierpnia w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do udziału. Zapisy na wyjazd autokarowy u zelatorki parafialnej Zofii Parafiniuk do 20 sierpnia.

 

6.     W niedzielę 27 sierpnia wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka z Białej Podlaskiej do Leśnej Podlaskiej. Bliższe informacje za tydzień.

 

  1. Na stoliku pod chórem do nabycia Echo Katolickie. W numerze:

·        Czym dla młodych z naszej diecezji był udział w Światowych Dniach Młodzieży?

·        Co św. Antoni miałby do przekazania nam dzi­siaj? W jakich sprawach pomaga najchętniej? O łaskach i cudach za jego wstawiennictwem - w wywiadzie „Echa".

·        Co można, a czego nie wypada robić podczas Liturgii? - w artykule „Forma i treść".

·        Chcą pokazywać, że naród białoruski i Białoruś ma nie tylko twarz reżimu Łukaszenki. O białoru­skich katolikach w Polsce, którzy pielgrzymowali do Kodnia - w dziale „opinie".

·        O. Maksymiliana Kolbego znamy głównie z tego, że oddał swoje życie za drugiego człowieka. Po latach światło dzienne ujrzały także inne dowody jego świętości.

 

  1. W minionym odeszli do Pana: +Stanisława Skakun i Wiesława Kaniuga. Wieczny odpoczynek...

 

<<< Powrót
Dodano: 13 Sierpień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers