Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 17 września 2023 r

 

Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła

 

 1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

2.     Trwa  Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży, która ma przyjąć 21 września br. sakrament Bierzmowania. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00, a o 17.00 modlitwy nowennowe.

3.     Spotkanie Kręgu biblijnego we środę o godz. 18.45.

4.     We czwartek 21 września o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania.

5.     W przyszłą niedzielę na Mszę  św. o godz. 9.00 zapraszamy uczniów  klas II i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie w ramach dalszego przygotowania do I Komunii świętej. Komunia św. będzie tak jak dotąd w III klasie, ale program diecezjalny obejmuje przygotowaniem klasy I-III

     6.     W Pratulinie od 20 do 22.10.2023 odbędą się weekendowe warsztaty pt. „Spełniona Żona". Prowadzące to Iga Grzybowska i Emilia Cichecka. Fundacja DDC Duch Dusza Ciało zaprasza. Więcej informacji na plakacie.

    7.     Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Misją Chrystusowego Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez głoszenie Bożego Słowa, sprawowanie sakramentów świętych, a także poprzez troskę o przekaz wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego. Nieocenianą rolę w realizacji tego zadania mają mężczyźni. Dlatego pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mężczyzn, na kolejną – XIII już Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, która odbędzie się w niedzielę 1 października br. Podczas tego spotkania, które rozpocznie się o godz. 10.00, podejmiemy temat chrześcijańskiego wychowania, który – jak ufam – szczególnie pomoże ojcom i dziadkom odkryć wartość ich powołania i misji.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Zapraszam szczególnie członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”, Braci Strażaków z tak wielu jednostek Straży Pożarnej działających w naszej diecezji, członków wspólnoty „Wojownicy Maryi” i innych ruchów zrzeszających mężczyzn. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Unickich Męczenników, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski oraz umocnieniem sił, do owocnego wypełniania przez mężczyzn swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię

+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI 

8.     Grupa Modlitwy św. Ojca Pio przy Kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej zaprasza na Triduum Modlitewne przed uroczystością wspomnienia Św. Ojca Pio w dniach 20-23 września.

Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie.

     9.     Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 15:00 w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. W programie spotkania jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja, adoracja i agapa. Informacje o zapisach na stronie internetowej www.siedlanow.pl oraz w portalu społecznościowym Facebook: Niesakramentalni - diecezja siedlecka.

   10.                      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim:

Co powinno wzbudzić zaniepokojenie osób należących do danej wspólnoty? - odpowiedzi w tekście „Kiedy wspólnota staje się sektą".

* Jak wychowywać dziecko do wiary w Boga i uczyć je miłości do innych? - zapowiedź warsztatów duszpasterstwa rodzin.

* Na czym polega modlitwa wincentyńska i dlaczego jest lekcją miłości bliźniego.

* W tym numerze „Echa" bezpłatny dodatek „Ku Kościołowi synodalnemu".

 

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 18 Wrzesień 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers