Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 1 października 2023 r

 

Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 01 października 2023 r.

 

1.     Dziś przypada pierwsza niedziela października. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 17.30 a kończymy Mszą św. sprawowaną bezpośrednio po różańcu.

2.     Zachęcamy dzieci do codziennego udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele. Po Różańcu dzieci otrzymują obrazki nawiązujące do tematyki różańcowej.

3.     Po Mszy św. o godz. 9.00, adoracja Najśw. Sakramentu, procesja Eucharystyczna i spotkanie Kół Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic. Dzieciom klas III pobłogosławimy różańce.

4.     We środę o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych do kina Multikino w galerii Rywal na film pt. „Dźwięk wolności” To prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. 

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do kin.

Bilety będą w ulgowej cenie – 15 zł. Gromadzimy się o 19.20 w holu kina i wtedy zostaną wspólnie zakupione bilety.

5.     W I czwartek miesiąca w czasie modlitwy różańcowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie apostolatu „Złota Róża” w sali Matki Teresy.

6.     W I piątek miesiąca Msza św. z nabożeństwem do serca Pana Jezusa o godz. 6.20, po południu spowiedź w czasie różańca od 17.30.

7.     W I sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

8.     Uroczystość odpustową będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 15 października.

 9.     W październiku chcemy wraz z dziećmi uczcić śpiewem Matkę Bożą. Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r. W zakrystii i na stoliku pod chórem, możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 17 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Mariusz Nejranowski.

10.                      Jeżeli w parafii są dzieci z klas 0–I-II-III, które są jeszcze nieochrzczone, to prosimy o zgłoszenie się rodziców w kancelarii, aby porozmawiać o udzieleniu tegoż sakramentu. Są przypadki, że dopiero przed I Komunią św. ktoś się zgłasza i wtedy jest już za późno na udzielenie tegoż sakramentu.

11.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*  Z Różańcem związane są konkretne obietnice. O czym Maryja zapewnia swoich wiernych czci­cieli?

*  Anioł Stróż, którego otrzymujemy przy urodze­niu, jest najlepiej dostosowany do misji, jaką mamy do wykonania w życiu. Dlaczego warto się z nim zaprzyjaźnić?

* Których świętych wzywać w chorobie? I jak nie zmarnować cierpienia? W „Echu" do wygrania modlitewnik „Panie, uzdrów mnie".

*  Kim była bł. Jadwiga Carboni, o której nawet niewierzący mówili, że święci muszą być tak jak ona?

*  Jej losy w przedziwny sposób splotły się z ży­ciem św. Tereski. Świadectwo uzdrowienia sio­stry zakonnej.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Jan Barylewski. Wieczny odpoczynek…

 

 

<<< Powrót
Dodano: 02 Październik 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers