Odwiedzin: 403516

Ogłoszenia 8 października 2023 r

 

Ogłoszenia 08 października 2023 r.- XXVII Niedziela Zwykła

 1.     We wtorek 10 października odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych (zmarłych w wyniku poronienia). Liturgia pogrzebowa rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele. Bezpośrednio po Eucharystii celebrowanej w intencji rodziców, doczesne szczątki dzieci zostaną pochowane na cmentarzu komunalnym.

 2.     W piątek 13 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata naszego patrona, uroczystości odpustowe w naszej parafii obchodzimy w przyszłą niedzielę. Na Sumę odpustową o godz. 12.30 zapraszamy całą służbę liturgiczną, dzieci do szarf, poduszeczek i sypania kwiatków, chór, lektorów i ministrantów. Po procesji będzie błogosławieństwo dzieci.

 3.     W tym roku 40 - godzinne nabożeństwo w naszej parafii będziemy przeżywać nie przed uroczystością odpustową ale w dniach 2-4 listopada 2023 r.. Przesuniemy ze względu na konieczność dokończenia prac remontowych w kościele.

4.     We piątek 13 października w kolejnym Dniu Fatimskim o godz. 17.30 modlitwa różańcowa a potem odprawimy Mszę św.

5.     W sobotę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec odmówimy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

 6.     W przyszłą niedzielę kolejny raz obchodzimy też Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

7.     Zapraszamy uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r. W zakrystii możemy pobrać karty zgłoszeniowe, które wypełnione prosimy oddać najpóźniej do 15 października.

 8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia Kalendarz Rolniczy w formie książkowej – 35 zł. W Echu Katolickim:

Walczyć czy z ufnością powtarzać: „Jezu, Ty się tym zajmij!"? Czego potrzebuje Kościół tar­gany kryzysami?

*   Jakich kapłanów trzeba dziś światu? Odpo­wiedź w rozmowie „Echa".

*  Nie liczy się prawda. Ważna jest narracja. Jak dziś manipuluje się faktami na temat Kościoła?

*  O napięciach na linii Warszawa - Kijów i tym, co dalej w naszych relacjach.

*  W numerze także m.in. relacje z pielgrzymki mężczyzn do Pratulina i zjazdu Apostolatu Margaretka.

 

<<< Powrót
Dodano: 08 Październik 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers