Odwiedzin: 403516

Ogłoszenia 15 października 2023 r

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2023

 
1.  Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Swoimi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

 
2.  W kalendarzu liturgicznym we środę 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św., a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

 
2.     Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej z klas IV -VIII na spotkanie w sobotę o godz. 16.30 do Sali Matki Teresy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przez modlitwę i zabawę pogłębiać wiarę i przyjaźń z Panem Jezusem i chcą poznać charyzmat Ruchu oazowego.

 
3.     Za tydzień w naszej parafii przeżywamy niedzielę radiową. Będziemy gościć przedstawicieli Radia Podlasie, wygłoszą Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na funkcjonowanie radia.

 
4.     Także w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie, na którym ofertę przedstawią fotografowie. Przypominamy rodzicom, którzy tego jeszcze nie zrobili, o kończącym się terminie zgłoszenia dziecka do I Komunii Św.

 
5.     Dzisiaj mija też termin zgłaszania uczniów klas 0 -8 do udziału w Parafialnym Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który zaplanowany jest na 29 października 2023 r.

6.     Różnego rodzaju firmy oferują pomoc mieszkańcom Białej w ramach programu „Czyste powietrze”. Jedno ze spotkań na ten temat odbędzie się 19 października przy ulicy Narutowicza 35a. Informacje dla zainteresowanych są na plakacie w gablocie.

 
7.     Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 
8.     Już wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Czynimy to wierni naszej chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Pamiętajmy jednak, że najlepszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w wypominkach. Zmarli nie są anonimowi, każde imię to historia i niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy. W poszczególne dni listopada będziemy zapraszać rodziny z poszczególnych ulic do modlitwy za zmarłych, dlatego prosimy, aby na kartkach wpisywać adresy rodzin modlących się za swoich zmarłych.

 
9.     W ostatnich dniach zostały wykonane kolejne prace w naszej świątyni. Zamontowane zostały nowe drzwi zewnętrze w kościele i w przedsionku. Będzie cieplej i ciszej w świątyni. Zamontowane zostało nowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła i już nie będzie „martwego pola” jeśli chodzi o dźwięk w czasie procesji. Poszerzone zostało prezbiterium dla służby liturgicznej. Została odnowiona i wyczyszczona posadzka przy ołtarzu. Jeszcze przed nami czyszczenie posadzki na całym kościele. Pojawił się też nowy – zamykany, konfesjonał, który szczególnie będzie pomocny osobom niedosłyszącym, ale nie tylko. Czekamy jeszcze na drugi.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspierali te prace swoimi ofiarami. Dziękujemy też wszystkim, którzy wczoraj i tydzień temu pomogli przez swoją prace doprowadzić świątynie do porządku. Dziękujemy za pozytywny odzew i wykonaną pracę porządkową.

 
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W Echu Katolickim :

* Różaniec, choć wydaje się modlitwą nie­pozorną, ma ogromną siłę, czego dowodem jest fakt, że wielokrotnie ocalił świat.

* Jak, zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II, reagować, gdy atakowany jest Kościół? Od­powiedź w rozmowie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem.

* Kiedy nieopodal spadały rakiety... siostry budowały. O niezwykłej misji we Lwowie siostry pochodzącej z naszej diecezji.

 

W zakrystii Kalendarz Rolniczy w formie książkowej.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Krzysztof Melaniuk. Wieczny odpoczynek

 

 

<<< Powrót
Dodano: 15 Październik 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers