Odwiedzin: 404568

Ogłoszenia 22 października 2023 r

Ogłoszenia – XXIX Niedziela zwykła - 22 października 2022 r.

 1.     Dzisiaj o godz. 18.00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji pracowników służby zdrowia, a pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji żyjących i zmarłych pracowników Służby Zdrowia. – zapraszamy.

 
2.     Przypominamy, że w październiku gromadzimy się codziennie na modlitwie różańcowej o 17.30.

 
3.     We środę 25 dzień miesiąca, różaniec odmówimy w intencji obrony życia

 
4.     Duszpasterz Przedsiębiorców – ks. Tomasz Cabaj, zaprasza na Mszę  św. i spotkanie przedsiębiorców we czwartek o godz. 18.00 w parafii Narodzenia Najśw. Maryi Panny

 
5.     W sobotę uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji.

 

6.     Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej z klas IV -VIII na spotkanie w sobotę o godz. 16.30 do Sali Matki Teresy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przez modlitwę i zabawę pogłębiać wiarę i przyjaźń z Panem Jezusem i chcą poznać charyzmat Ruchu oazowego.

 
7.     Za tydzień – w niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na Parafialny Przegląd Pieśni Maryjnej w wykonaniu dzieci z naszej parafii.

 
8.     29 października w parafii WNMP w Białej Podlaskiej rusza SZKOŁA DIALOGU. Jest to przedsięwzięcie skierowane do każdego małżeństwa, które chce nauczyć się sztuki budowania relacji małżeńsko-rodzinnych.

Szkoła składa się z siedmiu spotkań, które odbywać się będą w dolnym kościele co dwa, trzy tygodnie w niedzielę po południu. Każde spotkanie trwa około 3 godzin i jest spotkaniem, podczas którego można w sposób praktyczny nauczyć się dialogowania-czyli sztuki bycia ze sobą na co dzień.

Organizatorem SZKOŁY DIALOGU jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej i Ruch Światło - Życie.

Więcej informacji i zapisy na ulotkach, plakatach, Facebooku i na stronie internetowej: www.szkoladialogu.com


9.     Zbliża się listopad miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Na stoliku za ławkami i pod oknami wyłożone są kartki wypominkowe, na których wypiszemy naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki wyraźnie wypełnione (z podaną ulicą) przynosimy do zakrystii. Przez 30 dni listopada będzie sprawowana za naszych zmarłych Msza św. i odmawiany różaniec wypominkowy, na który będziemy zapraszać parafian z kolejnych ulic.

 
10.                      Na stoliku pod chórem Echo Katolickie.

Przeczytamy:

·        Czym jest Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego i dlaczego warto ofiarować godzinę Panu Jezusowi?

·        Są nie tylko ewangelizatorami , ale też budowniczymi , nauczycielami itp. Dlaczego tak ważne jest wspieranie misji?

·        W parafii Katedralnej miał miejsce obrzęd konsekracji dziewicy Z czym wiąże się przynależność do tego stanu?

·        Co nasze dzieci robią sieci ? O zagrożeniach, na jakie mogą być narażone w świecie wirtualnym - w rozmowie z edukatorem.

·        Jak opiekować się osobą z demencją i jakie są mechanizmy powstawania tego schorzenia - w dziale „zdrowie”.

 

 

<<< Powrót
Dodano: 22 Październik 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers