Odwiedzin: 403516

Ogłoszenia 05 listopada 2023 r

 Ogłoszenia – XXXI niedziela zwykła – 5 listopada 2023 r.


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej spotkanie i katecheza dla dzieci klas I, w Sali Matki Teresy spotkanie KŻR i zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się katechezy chrzcielne dla rodziców, planujących chrzest dziecka i rodziców chrzestnych. Zapraszamy przez cztery kolejne niedziele o godz. 19.00 do Sali Matki Teresy w nowym budynku.


3.Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie dzieci klas drugich.

4. W środę 8 listopada o godz. 18.45 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych pt. „Śladami wolności” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego.

Repertuar koncertowy zawiera nie tylko NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PIOSENKI HISTORYCZNE, ale też PRZEBOJE Z FILMÓW „PAN WOŁODYJOWSKI” oraz „PRAWO I PIĘŚĆ” a także STARE HYMNY I PIEŚNI RELIGIJNE taki jak “Rota” czy “Z dawna Polski tyś królowo”, które podtrzymywały w narodzie wiarę w odzyskanie niepodległości. 

 5.We czwartek 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego, który jest Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata.

6. W sobotę 11 listopada odbędą się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 10.00.Następnie uczestnicy ceremonii wraz z pocztami sztandarowymi pomaszerują na plac Wolności, gdzie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów i zostanie odczytany Apel Niepodległościowy.

Msze św. w naszej parafii będą odprawione: 6.20, 7.00, 9.00 - w intencji Ojczyzny i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia biało - czerwonej flagi na naszych domach.

 7. W przyszłą niedzielę 12 listopada o godz. 12.00 w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej odbędą się uroczystości z racji Jubileuszu 400 - lecia Męczeńskiej Śmierci św. Jozafata. O godz. 10.30 w sali Starostwa Powiatowego ul. Brzeska 41 spektakl „Pasterz Pojednania". Spektakl będzie powtórzony we wtorek 14 listopada dla szkół o godz. 9.00 i 11.00, oraz dla dorosłych o godz. 17.00.

 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie gościł diakon Wyższego Seminarium Duchownego. Będzie głosił słowo Boże, zbierał ofiary na seminarium i rozprowadzał kalendarze seminaryjne. Jest to także Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, ofiary do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

 9. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci za zmarłych, polecamy ich Bożemu miłosierdziu w różańcu wypominkowym i Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu kartki wypominkowe będą czytane wg następującego porządku:

 

6 listopada

Poniedziałek

ul. Królowej Jadwigi (numery nieparzyste)

7 listopada

Wtorek

ul. Królowej Jadwigi (numery parzyste)

8 listopada

Środa

ul. Janowska

9 listopada

czwartek

ul. Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Sapieżyńska, Stefana Batorego

10 listopada

Piątek

ul. Okopowa

11 listopada

Sobota

ul. Władysława Jagiełły i Księcia Witolda

12 listopada

Niedziela

ul. Zygmunta Augusta

 

10. Ksiądz Rafał Jarosiewicz zaprasza na zajęcia formacyjne pogłębiające życie duchowe. Spotkania Szkoły modlitwy, Szkoły Ewangelizatora i inne. Spotkanie wstępne odbędzie się jutro 06 listopada (poniedziałek) o godz. 18:45 w sali przy parafii Wniebowzięcia NMP Białej Podlaskiej. (parafia za torami). Więcej na stronie: 

www.RozwijajTalenty.pl

 

11. W Echu Katolickim przeczytamy:

Nawet gdy na śmierć patrzy się przez pryzmat wiary, pojawiają się gniew i rozpacz. Jak sobie z tym radzić?

Wierność ojczyźnie to nie wybór, lecz konieczność - czym jest miłość do ojczyzny według ks. Jerzego Popiełuszki?

Opozycja już snuje plany przywrócenia możliwości dokonywania aborcji. Jakie argumenty za życiem mamy jako katolicy?

Poddawana eksperymentom pseudomedycznym, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. o. Pio stała się niezłomną obrończynią życia - prof. Wanda Półtawska we wspomnieniach znajomych.

Wspominamy księży z naszej diecezji, którzy odeszli w minionym roku do wieczności

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: + Sławomir Mielnik… Wieczny odpoczynek…

 

<<< Powrót
Dodano: 05 Listopada 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers