Odwiedzin: 399410

Ogłoszenia 26 listopada 2023 r

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023

 

 1.     Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas III i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 2.     W poniedziałek Członkowie Legionu Maryi po Mszy św. o godz. 18.00 będą rozprowadzać „Cudowny medalik” znany też jako medalik Niepokalanego Poczęcia, zapoczątkowany przez objawienia jakie miała św. Katarzyna Labouré.

 3.     W tym ostatnich dniach listopada podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 polecamy naszych bliskich zmarłych i o 18.00 sprawujemy Mszę św.

 

26 listopada

Niedziela

ul. Zygmunta Augusta

27 listopada

Poniedziałek

ul. Zygmunta Starego(numery nieparzyste)

28 listopada

Wtorek

ul. Zygmunta Starego (numery parzyste)

29 listopada

Środa

 ul. Kazimierza Jagiellończyka, Anny Jagiellonki Radziwiłłowska,

30 listopada

czwartek

ul. Okrzei, Poprzeczna, Różana Kwiatowa, Żytnia, Jana Pawła II Unitów, Honorata, Grunwaldzka Sitnicka i os. Sitnickie i kartki spoza parafii i bez adresów

 4.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.

5.     W I sobotę adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Poprowadzi Oaza młodzieży i dorosłych

6.     W sobotę 02 grudnia o godz. 10.00 - na zakończenie roku liturgicznego - zapraszamy dzieci do sali parafialnej Matki Teresy na wspólną zabawę i muzykę. Słodki poczęstunek proponujemy w formie „koszyczkowej”.

 7.     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu i nowy rok liturgiczny. Przygotujmy się przez wyciszenie i większą modlitwę do przeżycia tajemnicy przyjścia Chrystusa. W tym roku nasze rekolekcje adwentowe będziemy od II niedzieli adwentu – czyli 10-11-12 grudnia. Już dzisiaj módlmy się o dobre owoce czasu rekolekcji i światło Ducha Św. dla ks. Rekolekcjonisty.

Na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławimy wieńce adwentowe. Zachęcamy rodziny do przygotowania takich wieńców, które towarzyszyć będą w modlitwie adwentowej w naszych rodzinach.

 8.     Od przyszłej niedzieli będzie wystawione w kościele skrzynia miłosierdzia. Można składać dary, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

9.     Rozpoczął się sezon grzewczy, dlatego w przyszłą niedzielę ofiary na tacę – na ogrzewanie kościoła!

 10.                       Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego i innych czasopism religijnych.

·        Mówi się o niej modlitwa serca lub modlitwa nieustanna. Czym jest modlitwa Jezusowa i dlaczego warto ją praktykować

·        Kto pyta, nie błądzi - głosi stare, mądre polskie porzekadło. Komentarz ks. Paweł Siedlanowski do listu wystosowanego przez abp. Stanisława Gądeckiego do papieża Franciszka.

·        Bóg uzdrawia także dzisiaj, ale nie zawsze tak, jak chcą tego chorzy. Bóg zaczyna od uleczenia duszy

·        Dlaczego religia w szkole jest solą w oku pewnych środowisk, zwłaszcza że przyjęty w Polsce model jest bliski obowiązującemu w większości krajów Unii? - w rozmowie „Echa”

·        Dlaczego członkowie Żywego Różańca powinni modlić się za zmarłych współbraci i współsiostry z róży - w comiesięcznym cyklu formacyjnym.

·        Coraz więcej nastolatków cierpi na depresję. Jak ją rozpoznać i pomóc młodym ludziom?

 11.                       W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Ewelina Sosno i Marianna Siwek. Wieczny odpoczynek…

 

<<< Powrót
Dodano: 26 Listopada 2023
Projekt i wykonanie Orange Computers