Ogłoszenia 03 grudnia 2023 r

1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent w naszym życiu. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. O oczekiwaniu przypomina nam wyciszenie, które mamy podjąć w tym okresie, modlitwa, rekolekcje, które będziemy przeżywać a nawet dekoracja adwentowa w kościele. Dziękujemy za jej wykonanie ks. Tomaszowi i wszystkim, którzy mu pomogli. Dziękujemy też wszystkim, którzy przygotowali i pomogli w przeprowadzeniu wczoraj spotkania dla dzieci.

2. Wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci będą odprawiane Roraty w środy i soboty o godz. 7.00. Dwadzieścia minut wcześniej odśpiewamy Godzinki. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

3. W I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu „Złota Róża” w Sali Matki Teresy.

4. W piątek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni: 6.20, 7.00 i 18.00. W czasie Mszy św. wieczorowej poświęcenie medalików dzieciom klas III.

5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje adwentowe, które dobędą się w naszym kościele w dniach 5-6-7 grudnia o godz. 19.30. Zapraszamy studentów i środowiska akademickie, absolwentów i dobrodziejów duszpasterstwa. Szczególy na plakacie.

6. W przyszłą niedzielę – 10 grudnia- rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, w niedzielę rozkład niedzielny a w poniedziałek i wtorek – 11 i 12 grudnia – Msze św. o godz.: 6.30, 10.30, 17.00,18.30. Spowiedź w rekolekcje w poniedziałek i wtorek 30 minut przed Mszą św.

7. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

8. Parafia pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Białej Podlaskiej zaprasza na koncert chóru: Schola Cantorum Misericordis Christi z parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. W koncercie będzie można usłyszeć pieśni adwentowe i maryjne. Koncert odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2023 w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 19.00. Wstęp wolny.

9. W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez cały Adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki postawionej obok skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

10. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, choroby, przemocy czy braku miłości. Świeca jest znakiem, że dzielimy się z tymi, którzy tej naszej pomocy potrzebują. Chodzi nie o samą świecę ale o złożony dar dla biednych i potrzebujących. Świece są w cenie 10 zł, 15 zł, 20 zł i 30 zł

11. W czasie adwentu od poniedziałku di piątku I Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej będzie celebrować liturgię jutrzni. Wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę zapraszają o godz. 5.30 do Sali nad zakrystią.

12. W ramach akcji „Przedświąteczne porządki - zbiórka elektrośmieci" trwającej do końca grudnia będą zbierane elekroodpady do pojemnika ustawionego na terenie parkingu przy kościele oraz w wyznaczonych punktach mobilnych na terenie gminy i miasta Biała Podlaska, szczegóły akcji są w wywieszone w gablocie.

13. Na stoliku do nabycia Echo Katolickie. W bieżącym numerze:

·         Adwent to czas refleksji i oczekiwania na przyjście Pana. Jak nie zmarnować tego okresu?

·         Czy toczące się na świecie wojny i kataklizmy oznaczają koniec świata i jak rozumieć Apokalipsę?

·         Mamy dziś do czynienia ze szczególną walką o dziecko. Dziecięcą niewinność, czystość, a także prawo do życia często kradną rodzice - więcej w artykule „Bitwa o dzieci”.

·         „Ja jestem ból do samego nieba” - mówiła po śmierci ks. Jerzego. Marianna Popiełuszko uczestniczyła w beatyfikacji swojego syna. Czy ona też zostanie wyniesiona na ołtarze?

·         Czemu służy podział roku liturgicznego na okresy i od kiedy Adwent wyznacza jego początek? Zachęcamy do lektury

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Mieczysław Jaszczyk, Zofia Gregor Wieczny odpoczynek…

Dodano: 03 Grudzień 2023