Ogłoszenia 10 grudnia 2023 r

Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 r.

1.     Drugą niedzielę adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, pomagamy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wychodząc z kościoła.

2.     Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30, 10.30, 17.00, 18.30. Spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św. w poniedziałek i wtorek.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.     W środę i sobotę o 7.00 Msza św. Roratnia. Przychodzimy z lampionami. Dzieci przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

4.     Za tydzień w niedzielę 17 grudnia 2023 r. w godzinach 8:00-13:30 w Sali Matki Teresy odbędzie się kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami będące uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 15 prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy dla uczestników placówki.

5.     W kaplicy Matki Bożej jest postawiona skrzynia miłosierdzia, do której przez czas adwentu składamy dary w postaci produktów spożywczych lub chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki dla najbardziej potrzebujących. Do puszki przytwierdzonej do skrzyni możemy składać ofiary na zakupienie dodatkowych darów.

6.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 10, 15 i 20 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

7.     Na stoliku do nabycia Echo Katolickie. W najnowszym numerze "Echa":

·        Jak rozumieć Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi? Czy nieskazitelność Matki Bożej nas od Niej nie oddala?

·        Czas Adwentu jest okazją do umocnienia więzi z Bogiem i ludźmi. Jak przeżyć go wspólnie i dobrze przygotować się do świąt.

·        Dziękuję Ci, Maryjo - te słowa powtarza najczęściej. W numerze świadectwo matki, która po latach starań cieszy się darem macierzyństwa

·        O stanowisku Kościoła wobec kwestii in vitro - w rozmowie „Echa”.

·        Kłamstwa stały się fundamentem nowej rzeczywistości społeczno-politycznej. Dlaczego nie szukamy prawdy?

8.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Henryk Demianiuk i Janina Krzymowska Wieczny odpoczynek…

Dodano: 10 Grudzień 2023