Ogłoszenia 17 grudnia 2023 r

Trzecia Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2023 r.

1.     Trzecia Niedziela Adwentu rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Rodzina jest dla każdego z nas przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

2.     Msza św. Roratnia jest odprawiana w naszej świątyni w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, które przynoszą karteczki z imieniem i nazwiskiem do losowania nagród niespodzianek. W sobotę po roratach dzieci zapraszamy na kakao i bułkę do Sali Matki Teresy.

3.     Od wczoraj rozpoczęła się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.40 do wspólnej modlitwy a w niedzielę o godz. 8.40.

4.     W piątek 22 grudnia od godz. 11.00 odwiedzimy chorych w domach. Można zgłaszać osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, a potrzebują spowiedzi.

5.     Za tydzień ostatnia – czwarta niedziela adwentu, a jednocześnie dzień Wigilii. W tym dniu z racji niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i tego obowiązku nie wypełni udział we Mszy św. Pasterskiej. Ona należy już do Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Msze św. będą odprawiane w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 i 18.00

Wieczorem w niedzielę zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie Ewangelii, oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

6.     O północy uroczysta Pasterka, którą poprzedzi pół godziny wcześniej godzina czytań.

7.     Przeżyliśmy w minionym tygodniu rekolekcje parafialne. Była możliwość spowiedzi. Jeśli jednak ktoś z rozmaitych względów „nie zdążył” z oczyszczeniem serca to spowiedź w tym tygodniu: od poniedziałku do soboty w czasie Mszy św. Prosimy aby nie odkładać na niedzielę spowiedzi, bo może się zdarzyć, że ktoś nie zdąży albo spowiedzi już nie będzie. I oby nie było żalu, że księdza już nie ma w konfesjonale.

8.     W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny po 15 złotych. Uzyskane ofiary będą przekazane do diecezjalnego CARITAS.

9.     Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza dzisiaj od 8.00 do 13.30 do Sali Matki Teresy, na kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami będące uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy dla uczestników placówki.

10.                    Wojciech Sumliński i Wydawnictwo WSR zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książkom ZAKAZANA PRAWDA oraz ANEKS o niebezpiecznej sytuacji Polski i wskazujących dokąd zmierzamy. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dzisiaj o godzinie 19 00.

11.                       Na stoliku do nabycia Echo Katolickie:

·        Przed nami niedziela Gaudete, która przypomina nam o tym, że chrześcijanin powinien być człowiekiem radości

·        Jakie są najczęstsze przyczyny stwierdzeń nieważności małżeństwa? I jak ogólnopolskie statystyki przekładają się na naszą diecezję - w rozmowie z wiceoficjałem Sądu Biskupiego Diecezja Siedlecka

·        Dlaczego zatraciliśmy istotę oczekiwania, tak ważną w Adwencie? Jak przeżywali ten czas nasi rodzice i dziadkowie?

·        Przemoc może zadziać się w każdym domu. Niektórzy potrafią ją jednak doskonale ukrywać, nikt też nie podejrzewa, że patologia dotyczy tzw. dobrych rodzin.

Zachęcamy do lektury!

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Błonka, Wiesław Stefaniuk, Krzysztof Grudziński, Robert Denisiuk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 18 Grudzień 2023