Ogłoszenia 31 grudnia 2023 r

Niedziela Św. Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

1.     Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój i początek nowego roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych.

2.     We środę 3 stycznia o godz. 18.45 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej - "Kolędowa" to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy. W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastroje utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych), nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Miłość to wierność wyborowi, Strumień, Niech mówią, że to nie jest miłość) oraz Anny German (A kiedy wszystko zgaśnie), a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".

3.     W czwartek wypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4.     W I sobotę stycznia - 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Porządek sprawowania Mszy św. będzie niedzielny. Tego dnia w kościele na wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kadzidło i kredę, którą zgodnie z polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy K+M+B lub C+M+B, dodając cyfry roku Pańskiego. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Ofiary z tego dnia zbierane na tacę, będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Po wieczorowej Mszy św. Adoracja Najśw Sakr do godz. 21.00. O poprowadzenie poprosimy Koła Różańcowe.

5.     Po Mszy św. o godz. 9.00 w sobotę 6 stycznia, zapraszamy do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez dzieci ze szkoły podstawowej.

6.     Parafia św. Michała Archanioła zaprasza 6 stycznia na Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w parafii św. Michała Archanioła i po Mszy św. orszak przejdzie na Plac Wolności. Dzieci mogą przygotować kartonowe serduszka z wypisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Serduszka złożone zostaną do żłobka Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału.

7.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

8.     W dniu 9 stycznia będziemy odchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Pauliny Jaricot. W tym dniu o godz. 10.00 w siedleckiej katedrze odbędzie się instalacja relikwii bł. Pauliny. Organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości. Zapisy do 3 stycznia 2024 r. Od dzisiaj odmawiana jest nowenna do bł. Pauliny codziennie o godz. 17.45 a w przyszłą niedzielę o 8.15.

9.     Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy, aby rodziny, które wyrażają chęć wizyty wyraźnie zaprosiły księdza, otwierając drzwi mieszkania. Można też jakimś zewnętrznym znakiem umieszczonych na drzwiach mieszkania zasygnalizować pragnienie spotkania kolędowego.

Program wizyty kolędowej na najbliższe dni:

02 stycznia 2024

Ul. Władysława Jagiełły 1 i 3 i Grunwaldzka 1 i domy jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Władysława Jagiełły 2 i 4 – 1 ksiądz

Ul. Kazimierza Jagiellończyka 6 i 8 i domy jednorodzinne – 1 ksiądz

Ul. Kazimierza Jagiellończyka 10 i 12– 1 ksiądz

03 stycznia 2024

Ul. Bł. Honorata – 1 ksiądz

Ul. Jana Pawła II -1 ksiądz

Ul. Poprzeczna – 2 księży

04 stycznia 2024

Ul. Osiedle Sitnickie i Okrzei – 2 księży