Ogłoszenia 28 stycznia 2024 r

Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła -28 stycznia 2024 r.

1.     Po Mszy św. wieczorowej w I czwartek miesiąca - modlimy się w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

2.     W piątek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie ( święto Matki Bożej Gromnicznej ). Msze święte o godz. 6.20, 7.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - światłość na oświecenie pogan.

Z ustanowienia św. Jana Pawła II - 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Taca z 2 lutego przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

3.     Jest to takżeI piątek miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych.

4.     Sobota 3 lutego to I sobota miesiąca i wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona pomagającego w chorobach gardła. Po Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Krąg Biblijny.

5.     Za tydzień w pierwszą niedzielę po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

6.     Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii. Program wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:

29 stycznia 2024 od godz. 16.00

Ul. Jana III Sobieskiego 2 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 3 i 4 – 1 ksiądz

Ul. Sapieżyńska 1 i 6 – 1 ksiądz

30 stycznia 2024

Ul. Jana III Sobieskiego 1, 3 -2 księży

31 stycznia 2024

Jana III Sobieskiego 4 i 6 – 2 księży

Ul. Sapieżyńska 2 – 1 ksiądz

01 lutego 2024

Ul. Janowska 80 – 1 ksiądz

Ul. Janowska 82 – 2 księży

02 lutego 2024

Ul. Sapieżyńska 8 i 10– 3 księży

03 lutego 2024

od godz. 9.00

Ul. Sapieżyńska 12 – 1 ksiądz

Ul. Stefana Batorego 12 -1 ksiądz

Ul. Stefana Batorego 14 i domy jednorodzinne-1 ksiądz

Rodziny nieobecne wcześniej – 1 ksiądz

W sobotę 3 lutego odwiedzimy też rodziny, które z różnych względów nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chcą to jeszcze uczynić. Prosimy o zgłaszanie.

7.     Ks. Henryk Szustek z Tucznej organizuje w dniach 2-13 kwietnia 2024 r. autokarową pielgrzymkę do Francji. Bliższe informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.

8.     Na stoliku pod chórem nowy numer Echa Katolickiego:

·        Kościół traci młodych. Jak w takiej sytuacji powinni zareagować rodzice?

·        Wspólnota niesie za sobą prawa i obowiązki, a tych jak ognia dziś się boimy. Dlaczego tak ważne jest odbudowanie wspólnoty narodowej i kościelnej?

·        Kiedy usłyszała głos: „Pójdź za Mną”, nie od razu z zachwytem powiedziała „tak”. Poruszające świadectwo powołania s. Barbary z diecezji siedleckiej.

·        Z niepokojem patrzą na to, co dzieje się w Polsce. Jak obecną sytuację w kraju komentują mieszkańcy naszego regionu

·        W numerze comiesięczne materiały dla kół Żywego Różańca

Dodano: 28 Styczeń 2024