Odwiedzin: 401757

Ogłoszenia 04 lutego 2024 r

 

Piąta Niedziela Zwykła – 04 lutego 2024 r.

 

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. po godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

2.     W poniedziałek 5 lutego wspominamy w liturgii św. Agatę, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. obrzęd błogosławieństwa chleba św. Agaty. (Zjedzony kawałek chleba był antidotum na ból gardła. Mieszkańcy wsi rozkładali w kątach swoich zagród kawałki poświęconego chleba wierząc, że to uchroni przed niszczycielskim ogniem).

 

3.     W przyszłą niedzielę , 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Ten dzień łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

Zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 9.00, po niej nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą za chorych. Prosimy, aby pomóc chorym w dostaniu się do kościoła.

 

4.     Wczoraj zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary na rzecz parafii.

5.     W piątek świętem Ofiarowania Pańskiego pożegnaliśmy się już zupełnie z okresem Bożego Narodzenia. Zniknęły dekoracje bożonarodzeniowe i ustał śpiew kolęd. Z przykrością informujemy, że ostatniej niedzieli, prawdopodobnie po Mszy św. o godz. 18.00, ktoś zniszczył jedną z nowo zakupionych figurek do szopki. Koszt całego kompletu to obecnie ponad 10 tysięcy zł. Uszkodzony też został aniołek przy żłóbku. Nie podejrzewamy, że ktoś to zrobił celowo, być może to jakieś dziecko przewróciło kwiaty stojące przy szopce i figurę jednego z królów. Niestety nikt nie przyszedł, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację. Mamy prośbę do rodziców, aby zwracali większą uwagę na zachowanie swoich dzieci. Bieganie dzieci po kościele, krzyki, wielu osobom przeszkadzają w skupieniu się na modlitwie i nierzadko docierają do nas skargi i prośba o to, aby o tym powiedzieć w kościele. Prosimy, aby zwrócić na to uwagę, aby nie powtórzyły się takie sytuacje jak ostatnia.

6.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Robert Michalak i Romuald Lubaszewski. Wieczny odpoczynek…

 

 

<<< Powrót
Dodano: 04 Luty 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers