Odwiedzin: 401757

Ogłoszenia 11 lutego 2024 r

 

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

 

1.     Dzisiaj rozpoczynamy  57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od alkoholu na Wielki Post.

2.     14 lutego wypada Środa Popielcowa, która otwiera czas Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem: 6.20, 7.00, 9.00, 18.00. Jest to dzień pokutny i w tym dniu obowiązuje post ścisły, polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje do końca życia, a post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Zwróćmy uwagę na dobre przeżycie tego dnia, pomimo tzw. walentynek.

Zgodnie z apelem biskupów zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie.

3.     W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa o Męce Pańskiej. W piątek Droga Krzyżowa: o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich.  

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 i o godz. 17.40.

W związku z nabożeństwami Drogi Krzyżowej przez cały czas Wielkiego Postu nie będzie czynna w piątki kancelaria parafialna.

4.     W kaplicy zostanie wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.

6.     Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie członków żywego Różańca.

 

7.      Na stoliku po chórem nowy numer „Echa Katolickiego". W najnowszym numerze

·        Za kilka dni wejdziemy w Wielki Post. Jak nie zmarnować tego czasu?

·        Cierpienie nie uszlachetnia, ale pomaga odkryć moc przemiany nas samych i świata - w materiałach duszpasterstwa chorych.

·        Czy uzdrowienie jest dzisiaj możliwe, jak dwa tysiące lat temu? A może modlitwa o zdrowie stoi w sprzeczności z pokornym przyjmowaniem woli Bożej?

·        Kiedy wbrew twardym dowodom życie się pojawia, ma poczucie, że dotyka jakiejś tajemnicy na miarę cudu - rozmowa z lek. Józefem Fąkiem.

·        Dlaczego chrześcijaństwo jest dziś chłopcem do bicia?

·        Szkoła bez ocen i prac domowych. Czy właśnie tego potrzebują polscy uczniowie?

Zachęcamy do lektury.

 

 

<<< Powrót
Dodano: 11 Luty 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers