Odwiedzin: 401757

Ogłoszenia 18 lutego 2024 r

 

I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r. 

1.     W kaplicy została wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Diakonia Miłosierdzia przygotuje z nich paczki najbardziej potrzebującym. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów..

2.     W I piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, o 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

3.     Przyszła niedziela to niedziela Ad Gentes - pomocy Kościołowi w potrzebie, Na ten cel odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Natomiast ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

4.     VIII Diecezjalny Kongres Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

5.     Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach 22-23-24 marca 2024 r. (piątek – sobota i Niedziela Palmowa). Już dzisiaj zaplanujmy nasze zajęcia aby skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski.

6.     Ks. Tomasz Cabaj zaprasza studentów i mieszkańców Białej Podlaskiej na rekolekcje akademickie w dniach 27-29 lutego o godz. 20.00. Odbędą się w parafii św. ANNY. Prowadzący to ks. dr Paweł Cieślik - duszpasterz akademicki z Warszawy. Szczegóły na plakacie i na Facebooku DA.

7.     Od dzisiaj zaczynają się katechezy neokatechumenalne, skierowane zarówno do osób dorosłych jak i młodzieży, małżeństw i osób samotnych. Dotykają one egzystencji człowieka i życia każdego z nas. Są też zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Zapraszamy każdego, kto ma pragnienie przeżyć i wejść w to doświadczenie.

Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej. Pierwsza dzisiaj o godz. 19.00.     

 8.     Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. 

·        Jaka przyszłość czeka szkolną religię? Czy w dyskusji na ten temat głos katechetów świeckich jest słyszalny?

·        Święcenia nie chronią ich przed trudnościami i kry­zysami. Jak pomaga duchownym Betańska Misja Wspierania Kapłanów?

·        Coraz częściej słyszymy, że zabijanie w imię „miło­sierdzia" to „normalność". Co tak naprawdę ozna­czałaby legalizacja eutanazji w naszym kraju?

 

<<< Powrót
Dodano: 18 Luty 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers