Odwiedzin: 401757

Ogłoszenia 25 lutego 2024 r

 

II niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.30 odmawiany jest różaniec w intencji Ojczyzny. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wielu napięć i niepokojów w naszym kraj, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.     Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem składamy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w świecie „Ad Gentes”.

3.     W I piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, o 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15. Spowiedź w czasie popołudniowej Drogi Krzyżowej.

4.      W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Adorację poprowadzi Domowy Kościół.

 5.      W przyszłą niedzielę - I miesiąca -po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami a po niej w Sali Matki Teresy spotkanie Kół Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

Natomiast w kościele spotkanie dla dzieci klas II, w ramach dalszego przygotowania do I Komunii św.

6.     Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

7.     Ks. Tomasz Cabaj zaprasza studentów i mieszkańców Białej Podlaskiej na rekolekcje akademickie w dniach 27-29 lutego o godz. 20.00. Odbędą się w parafii św. ANNY. Szczegóły na plakacie i na Facebooku DA.

 8.     Trwają katechezy neokatechumenalne, które są zaproszeniem do bliższych relacji z Pismem Świętym, do odkrycia, że Jezus Chrystus jest Bogiem żywym, który nas kocha miłością płynącą z krzyża. Katechezy są głoszone w niedzielę o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45 w kościele w nawie bocznej.

9.     6 marca w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje Zawierzenia Panu Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Dla osób zainteresowanych spotkanie organizacyjne w parafii św. Michała Archanioła 27 lutego (wtorek) o g. 18.00.

 10.Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Przyjmowanie wniosków rozpoczyna się od 1 marca i trwa do 17 maja 2024 r. Więcej informacji o ofercie szkoły znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Katolickiego Liceum: www.klobp.pl.

11. W kaplicy została wystawiona „skrzynia miłosierdzia", do której przez okres Wielkiego Postu możemy składać dary w postaci produktów spożywczych lub   chemicznych. Do puszki przy skrzyni można składać ofiary na zakupienie dodatkowych produktów.

 12.                       W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne  i świece- paschaliki w cenie 10 zł, oraz świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

 13.                       Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza do uczestnictwa w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętniających ofiarność walczących oraz tradycję walk o Wolną Polskę. Uroczystości te rozpoczną się 3 marca o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej 33. Po niej uczestnicy udadzą się pod budynek Zakładu Karnego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości oraz- bieg „Tropem Wilczym ".

14.     W minionym tygodniu odeszli do Pana; śp. Izabela Parafińska i Henryk Zawadzki. Wieczny odpoczynek….

 

 

<<< Powrót
Dodano: 25 Luty 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers