Ogłoszenia 10 marca 2024 r

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1.     W ostatnim czasie, w związku z różnymi niepokojami społecznymi w naszym kraju, abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zwrócił się do wszystkich z prośbą o modlitwę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa ta będzie miała formę nowenny od 16 do 24 marca 2024 roku. Odpowiadając na ten apel, zgodnie z decyzją Biskupa Kazimierza Gurdy, od 16 do 24 marca br. w czasie każdej Mszy Świętej po Modlitwie po Komunii  św. będziemy modlić się tą nowenną.

2.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.30 odmawiany jest różaniec w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.     W kaplicy M. Bożej wystawiona jest skrzynia miłosierdzia, do której składamy dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących.

4.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych :

·        Droga Krzyżowa: w piątek o 9.00, o 16.00 (dla dzieci) i o godz. 17.15 (dla wszystkich).

·        Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 9.00 oraz o 17.40.

5.     Trwają katechezy neokatechumenalne - głoszone dzisiaj o godz. 19.00 i we czwartek o godz. 18.45.

6.     W zakrystii do nabycia rozprowadzane przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne w cenie 10 zł i świece w cenie 20 zł. To także forma jałmużny wielkopostnej.

7.     W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 pomodlimy się w intencji ks. Proboszcza z racji imienin.

8.     Także w niedzielę o godz. 19.00 rozpocznie się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Organizatorami tego wydarzenia są: Prezydent Miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, Parafia bł. Honorata Koźmińskiego i kościół pw. św. Antoniego. W tym roku planowane są 3 wyjątkowe koncerty. Pierwszy za tydzień17 marca o godz. 19.00 w naszym kościele. Zaprezentują się Jana Pastorkova (sopran) i Stanislav Surin (organy) z Bratysławy.

9.     Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na kiermasz z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych w dniu 17 marca 2024 r. do salki przy Kościele. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, m. in. palmy wielkanocne oraz stroiki świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych.

10.                       Także w najbliższą niedzielę – 17 marca na terenie naszej parafii będzie można nabyć PALMY WIELKANOCNE wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

11.                       W tym tygodniu zapraszamy dzieci klas III i rodziców na spotkania sprawdzające stan przygotowania do I Komunii Św.:

·        Klasy III a i b - Szkoła Podstawowa nr 9 - we wtorek godz. 18.30

·        Klasy III c i d - Szkoła Podstawowa nr 9 - we środę o godz. 18.30

·        Klasy III e - Szkoła Podstawowa nr 9 i dzieci z innych szkół – w czwartek o godz. 18.30

Spotkania odbędą się w Sali Matki Teresy w nowym budynku za kościołem. Komitet organizacyjny złożony z rodziców będzie w czasie tych spotkań zbierał składki na przygotowanie uroczystości.

I Komunia Św. w tym roku jest zaplanowana na 12 maja o godz. 11.00

12.                       Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego":

• Czym dla człowieka wierzącego powinien być Kościół katolicki? - w cyklu wielkopostnym
  • Modlitwa różańcowa ma wielką moc - podkreślają mężczyźni z kółżańcowych w naszej diecezji
  • W jaki sposób dzielić się, by nie wynikało z tego więcej szkody niż pożytku i jak nie mylić bezinteresowności z naiwnością?
  • Co piąty senior może mieć depresję. Jakie są jej objawy i gdzie szukać pomocy
  • O absurdach tzw. zielonego ładu , który dotyka m.in. rolników
  • Aby stać się świętym, najpierw trzeba być człowiekiem - o trwających obchodach 25-lecia beatyfikacji oblata o. Józefa Cebuli.

13.                       W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Dawid Pociopa. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 10 Marzec 2024