Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 17 marca 2024 r

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

 

1. Wielki Post to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego wszystkich parafian zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek. Program rekolekcji:

Piątek - 22 marca    

6.30 Msza św. z nauką ogólną

10.00   Droga Krzyżowa

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

16.00   Droga Krzyżowa dla dzieci

16.30   Msza św. z nauką ogólną

17.30   Droga Krzyżowa

18.30   Msza św. z nauką ogólną,

Sobota - 23 marca    

6.30    Msza św. z nauką ogólną

10.30   Msza św. z nauką ogólną,

16.30   Msza św. z nauką ogólną

18.30   Msza św. z nauką ogólną

 

Niedziela - 24 marca, zakończenie rekolekcji.

Spowiedź w piątek i sobotę –pół godz. przed Mszą św.

Do spowiedzi przygotowujemy się przez zrobienie rachunku sumienia z książeczki. Zadbajmy o spowiedź w piątek i sobotę. Nie odkładajmy jej na niedzielę, bo raczej będzie to utrudnione. Nie odkładajmy też na kolejny tydzień tuż przed świętami, bo można nie zdążyć.

Rekolekcje poprowadzi Ks. dr. Tomasz Cabaj, Duszpasterz Akademicki z Białej Podlaskiej.

 

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele zapraszamy na pierwszy koncert, który rozpocznie V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

3. Katecheza neokatechumenalna dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Matki Teresy.

4. Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej zaprasza do salki Matki Teresy na kiermasz świąteczny. Będzie można nabyć ozdoby świąteczne, m. in. palmy wielkanocne oraz stroiki świąteczne wykonywane przez osoby z niepełnosprawnościami podczas zajęć terapeutycznych. Przed kościołem można nabyć PALMY WIELKANOCNE wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Specjalnych.

 

5. We wtorek obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku dnia powszedniego – 6.20, 7.00 i 18.00

 

6. W piątek 22 marca z kościoła św. Antoniego po Mszy św. o godz. 18.30 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przewidziane są dwie trasy. Jedna kończy się w Serpelicach, a druga powraca do Białej Podlaskiej. Zapisy w internecie.

7. W kaplicy Matki Bożej stoi skrzynia miłosierdzia, do której możemy składać dary dla najbardziej potrzebujących.

8. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Wspieramy wielkopostne dzieła Caritas Diecezji Sieleckiej.

9. Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej informuje, że w najbliższą środę tj. 20 marca br. o godz. 8.00 środowiska rolnicze planują rozpoczęcie protestu na terenie naszego powiatu. Zgodnie z przekazanymi informacjami organizatorów ma on trwać do dnia 26 marca (wtorek) do godz. 8.00 rano. Protest będzie się wiązał z blokadą dróg, w tym drogi krajowej numer 2. W związku z powyższym proszą, aby uwzględnić to podczas planowanych na ten czas wyjazdów i podróży. Blokady obejmować będą:

- Skrzyżowanie DK-2 z ul. Warszawską do granic miasta Biała Podlaska

- Skrzyżowanie ulicy DK-2 i Alei Solidarności wraz z ulicą Cmentarną oraz ul. Białka

- Skrzyżowanie drogi W-812 z DK-2 (w rejonie wiaduktu na ulicy Janowskiej)

 

10. Za ławkami do nabycia nowy numer „Echa Katolickiego":

40 lat temu odważna młodzież Zespołu Szkół Rolniczych broniła krzyża i robią to dziś - zapraszamy do lektury świadectwa byłych uczniów, a także relacji z rocznicowych obchodów na Jasnej Górze i Drogi krzyżowej w kolegiacie w Garwolinie

Na jakich filarach powinno opierać się duszpasterstwo młodzieży, dlaczego religia w szkole to za mało oraz o potrzebie szczerości w Kościele - w rozmowie z bp Grzegorzem Suchodolskim

Coraz więcej osób decyduje się na konsekrację św. Józefowi. Na czym ona polega i dlaczego warto powierzyć mu swoje życie?

Dlaczego rolnikom należy się szacunek - w rozmowie z diecezjalnym duszpasterzem rolników ks. kan. Stanisławem Chodźką.

 

<<< Powrót
Dodano: 18 Marzec 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers