Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 01 kwietnia 2024 r

 

 

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 01.04.2024 r.

 

 

 

1.               Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Wszystkim, którzy z ks. Mariuszem Nejranowskim i ks. Mariuszem Czerwińskim przygotowali dekoracje, całej Służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, czytającym i śpiewającym - za przygotowanie i udział w liturgii.

Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na kwiaty do Grobu pańskiego, zarówno w czasie Drogi Krzyżowej jak i od poszczególnych osób.

 2.               Codziennie po Mszy św. wieczorowej nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

3.               W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4.               We czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu    Quintetu jazzowego w składzie:

Basia Pospieszalska - śpiew

Michał Sasinowski - saksofon

Krzysztof Pawłocki - gitara

Michał Bąk - kontrabas

Maksymilian Kreft - perkusja 

 Artyści wykonują tradycyjne pieśni wielkanocne w autorskich interpretacjach o zabarwieniu jazzowym, przeplatane żywymi improwizacjami, które podkreślają radosny charakter tego okresu. 

 Między innymi w repertuarze znajdą się pieśni takie jak:

·        Wesel się Królowo miła 

·        Zwycięzca śmierci

·        Chrystus Zmartwychwstan jest

·        Otrzyjcie już łzy płaczący 

·        Wesoły nam dzień dziś nastał 

·        O dniu radosny pełen chwał 

Zapraszamy do wysłuchania koncertu

 5.               W piątek ponieważ trwa Oktawa Wielkanocy i ma ona charakter liturgicznej uroczystości - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.               Od piątku rozpocznie się po wieczorowej Mszy św. Triduum przed Dniem Świętości Życia. Modlimy się w intencji obrony życia nienarodzonych.

7.               W sobotę z racji I soboty miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. O poprowadzenie prosimy Diakonię Życia.

 8.               Na stoliku pod chórem od jutra będzie wyłożona jest księga Duchowej Adopcji. Zapraszamy tych, którzy chcą podjąć się tej modlitwy o wpisywanie się do tej księgi. Uroczyste rozpoczęcie modlitwy będzie miało miejsce w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy w tym roku obchodzić wyjątkowo w poniedziałek  8 kwietnia.

9.               Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia – rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.  Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na działalność diecezjalnej Caritas . Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

10.         Parafia Chrystusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia przeżywa główną uroczystość odpustową, połączoną z jubileuszem XX lecia  ustanowienia Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa w  o godz. 12.30.

11.         Na stoliku za ławkami nowy numer „Echa Katolickiego"

12.               W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Nina Jencz, Janina Kuszneruk i Marianna Głowacka. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 


 

 

<<< Powrót
Dodano: 02 Kwiecień 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers