Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 07 kwietnia 2024 r

 

II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

 1.     Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary dzisiaj składane zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dziękujemy też dzisiaj wszystkim darczyńcom za jałmużnę złożoną w okresie Wielkiego Postu do „skrzyni miłosierdzia", zarówno za dary materialne jak i w formie pieniężnej. Bóg zapłać.

2.     W niedziele o godz. 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny.

 3.     Jutro obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. jak w dzień zwykły: 6.20, 7.00, 9.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy dzieło Duchowej adopcji. (adoptujący dziecko niech przyniosą świecę). Pod chórem jest wyłożona Księga, do której wpisują się podejmujący duchową adopcję. Zachęcamy do ponownego podjęcia duchowej adopcji dziecka wszystkie osoby, które już uczestniczyły w tym pobożnym dziele oraz nowych chętnych.

 4.     Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio" oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. przeprowadza co pewien czas zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele do dnia 12 kwietnia (piątek) do godziny 10.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Zużyty sprzęt można przywozić i składać przy parkingu koło plebanii (za choinkami).

Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

 5.     Ojcowskie Kluby działające w diecezji siedleckiej zapraszają mężczyzn a szczególnie ojców na Ojcowski Poligon Duchowy.

Odbędzie się on 13 kwietnia 2024 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.  Początek o godz.19.00. Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Przywilejem Ojca jest brać odpowiedzialność na siebie”

W części konferencyjnej spotkania będzie można usłyszeć konferencję i świadectwa o tym, jakie znaczenie na to kim jestem dzisiaj, jaką mam postawę, miało odpowiedzialne wychowanie przez Ojca. Czas spotkania wypełni wspólna modlitwa podczas nabożeństwa „Drogi Światła”. Centralnym punktem będzie Eucharystia o północy. Szczegóły na plakacie.

 6.     Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, która odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Następnie odbędzie się złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.

7.     Wspólnoty Neokatechumenalne odpowiadając na apel papieża Franciszka, aby wychodzić z Ewangelią na place i ulice miejscowości do ludzi zagubionych i żyjących w samotności, zapraszają w niedzielę 14 kwietnia o godz.15.30 na spotkanie ewangelizacyjne na Placu Wolności . Zapraszają wierzących i niewierzących, samotnych i rodziny z dziećmi.

8.     Na stoliku za ławkami do nabycia prasa katolicka. W Echu Katolickim:

·        Obietnice Jezusa przekazane przez św. s. Faustynę spełniają się na naszych oczach. O formach kultu Bożego Miłosierdzia - w dziale „Formacja”.

·        Byli o krok od zabicia swojego dziecka - Dziś odważnie mówią, że Bóg uratował ich od największego grzechu i błędu - świadectwo rodziców 7-letniego Kacpra

·        Dyskusja o dopuszczalności aborcji przyjmuje ostry bieg. Jak do tej kwestii powinien podchodzić katolik? - w rozmowie „Echa”.

·        Od miesięcy słyszymy, że wszystko, co ma w nazwie „katolicki”, jest podejrzane. Chodzi o zastraszanie ludzie Kościoła?

·        O kontrowersyjnych zmianach w polskiej edukacji, o lekturach i historycznych zagadnieniach, które mają zniknąć ze szkolnego programu.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Krystyna Moczulska, Apolonia Suprynowicz i Irena Rychlik-Żuk. Wieczny odpoczynek.......

 

 

<<< Powrót
Dodano: 07 Kwiecień 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers