Odwiedzin: 405818

 

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024 r.

 1.     Przeżywana dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

 2.     Wczoraj trzech naszych ministrantów uczestniczących w Kongresie Służby Liturgicznej w Siedlcach zostało przez ks. Biskupa dołączonych do grona lektorów. Życzymy im wielu Bożych łask i wytrwałości w służbie przy ołtarzu w naszej parafii.

 3.     We wtorek uroczystość św. Wojciecha- głównego patrona Polski. Msze św. według porządku dnia zwykłego.

4.     W czwartek 25 kwietnia - święto św. Marka Ewangelisty, przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30 różaniec w intencji obrony życia.

W tym dniu mija też 2 rocz. śmierci ks. Prałata Janusza Onufryjuka. We Mszy św. o godz. 7.00 prosimy o dar życia wiecznego dla niego.

 5.     W niedzielę 12 maja dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00. Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. odbędzie się w piątek 26 kwietnia- po wieczorowej Mszy św.

Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dla klas IV odbędzie się 19 maja.

 6.     Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej prowadzi nabór uczniów do klas pierwszych technikum. Dyrekcja i cała społeczność szkolna zachęcają do skorzystania z oferty edukacyjnej szkoły dostępnej na stronie internetowej www.zsckr.edu.pl.       

 7.     Na stoliku za ławkami do nabycia Echo Katolickie. W nowym numerze:

·        Pan Bóg daje tyle powołań , na ile jest zapotrzebowanie. Ale mamy coraz mniej księży przy ołtarzu. Co jest tego powodem

 

·        Aborcja nigdy nie pozostaje bez wpływu na psychikę kobiety - świadectwa matek, które przez dziesięciolecia nie potrafią uporać się z traumą

·        Niewyciszanie telefonu, żucie gumy, hałasujące dzieci- czego nie wypada robić w kościele?

·        Lewicowy paradygmat zakłada, że za wszelką cenę należy unikać „urażania innych”. Co to znaczy i gdzie leżą granice tolerancji i wolności?

·        Nadciśnienie przez wiele lat może nie dawać objawów, ale to cichy zabójca. Jak mu zapobiegać?

7.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Mirosław Krysztofiuk, Janina Michałowska, Franciszek Frończuk.  Wieczny odpoczynek ...

 

 

<<< Powrót
Dodano: 21 Kwiecień 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers