Odwiedzin: 405818

Ogłoszenia 28 kwietnia 2024 r

 

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 r.

 1.     We wtorek bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii Św.

 2.     We środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie w dni zwykłe o godz.17.45 a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00

 3.     W czwartek 2 maja Dzień flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wywieśmy flagi narodowe. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca, w nabożeństwie majowym modlimy się o liczne, dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 4.     W piątek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5.     W I sobotę miesiąca adorację po Mszy św. wieczorowej poprowadzi Legion Maryi.

6.     Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna, a później spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 7.     W maju katechezy chrzcielne będą głoszone w parafii Chrystusa Miłosiernego. Od przyszłej niedzieli przez cztery kolejne niedziele, o godz. 18.00 zapraszamy rodziców, którzy planują chrzest swojego dziecka, rodziców chrzestnych, a także tych, którzy spodziewają się, że mogą zostać poproszeni aby taką funkcję pełnić.

 8.     Miejskie obchody 233rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się Mszą Św. w intencji Ojczyzny – 3 maja 2024 r. o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego. Następnie uroczystości przy tablicy upamiętniającej fakt podpisania Konstytucji 3 Maja a w przyszłą niedzielę 5 maja odbędą się miejskie uroczystości Święta 34 Pułku Piechoty. Rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem przy ul. Warszawskiej a następnie Msza Św. i intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego o godz. 11.30.

 9.     Na stoliku za ławkami do nabycia Echo Katolickie.

Od nabożeństwa majowego do zawierzenia Maryi - świadectwo duszpasterza osób zawierzonych.

Śnimy na jawie, a pobudka może być bolesna - czy dzisiaj jest miejsce na patriotyzm, mówi w rozmowie „Echa” prof. Wojciech Roszkowski.

Życie ludzkie jest coraz „tańsze”. Eutanazja dla „ludzi zmęczonych życiem” to pomysł chorego umysłu czy efekt życia bez Boga? - w artykule „Coraz ciemniej”.

Po czym możemy poznać, że grozi nam utrata słuchu? - odpowiedź w dziale „zdrowie”

W numerze także materiały formacyjne dla kół Żywego Różańca oraz relacja z Diecezjalnego Kongresu Służby Liturgicznej

10.     Apostolat Modlitwy i Postu za kapłanów „Złota Róża” zaprasza do włączenia się w dzieło modlitwy. Przed kościołem po Mszy św. rozdają ulotki z informacją o swojej grupie i zadaniach. Zachęcamy do włączenia się w dzieło tej grupy modlitewnej

 

 

 

<<< Powrót
Dodano: 28 Kwiecień 2024
Projekt i wykonanie Orange Computers